17:03
19 marzec 2019
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Kwidzyn: Dwa dachowania i auto w wodzie

Zamieszczono dnia pt., 2018-09-14 14:50

Wczoraj policjanci z kwidzyńskiej komendy pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych podczas pierwszego dwa samochody dachowały a drugim przypadku kierujący wjechał do sadzawki. W obu przypadkach kierujący pojazdami byli trzeźwi. Mundurowi apelują o zachowanie należytej ostrożności na drogach i przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa.

Zmieniające się warunki na drogach i nadmierna prędkość przyczyniły się do dwóch groźnie wyglądających sytuacji na terenie powiatu kwidzyńskiego. Do szpitala trafiła jedna osoba. Na miejscu dwóch zdarzeń drogowych pracowali policjanci ruchu drogowego. O pierwszej kolizji dyżurny kwidzyńskiej komendy został powiadomiony w czwartek 13 września br. około godz. 10.00. Doszło do niej w miejscowości Rozpędziny. Tam 26-letni mężczyzna kierujący bmw podjął manewr wyprzedzania na podwójnej linii ciągłej i doprowadził do zderzenia się z fiatem punto. Oba samochody dachowały w przydrożnym rowie. W wyniku zdarzenia jedna osoba tj. kierujący bmw trafił do szpitala i po zaopatrzeniu medycznym został zwolniony do domu. 

Do kolejnego zdarzenia doszło tego samego dnia ok. godz. 17.30 w miejscowości Wandowo. Policjanci wstępnie ustalili, że 22-letni mężczyzna, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Kierujący fordem i 21-letnia pasażerka wjechali do stawu, nikt nie doznał żadnych obrażeń. 

Policjanci zabezpieczyli miejsca obu zdarzeń, przeprowadzili oględziny i sporządzili szkice sytuacyjne. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do obu wypadków przyczyniło się niedostosowanie prędkości samochodu do warunków atmosferycznych panujących na drodze oraz w pierwszym przypadku złamanie jeszcze innych przepisów ruchu drogowego. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności tych zdarzeń. Mundurowi ustalili, że kierujący pojazdami byli trzeźwi. 

Policjanci apelują o zachowanie należytej ostrożności na drogach i uwagę, zwłaszcza podczas niesprzyjającej aury oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa.

info/foto: KWP w Gdańsku

K.