18:06
18 czerwiec 2019
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Euro-Car: Ford S-Max z nowym dieslem EcoBlue

Zamieszczono dnia czw., 2018-09-20 09:41

W ramach ulepszeń modele Ford S-Max oraz Galaxy mają teraz w gamie nowe silniki dieslowskie z rodziny EcoBlue. Najmocniejsza wersja Bi-turbo rozwija moc aż 240 KM. Zamówienia na auta przyjmuje Euro-Car w Gdyni, to dealer Forda i przedstawiciel Ford Store na północną Polskę.

 
Modele Ford S-Max oraz Galaxy sa teraz oferowane po raz pierwszy z dwulitrowym silnikiem wysokoprężnym Ford EcoBlue, który w zależności od wersji rozwija moc na poziomie 120, 150, 190 lub 240 koni mechanicznych. Omawiane wersje można zestawić z nową przekładnią automatyczną ośmiobiegową.

Oferta obejmuje również tempomat adaptacyjny (ACC) z funkcją Stop & Go w połączeniu z ośmiobiegowym "automatem", która dobrze sprawdza się w ruchu miejskim wymagającym częstego zatrzymywania się i ruszania, ulepszoną wersję monitoringu martwego pola lusterek (BLIS), a także nowy system wycieraczek Ford ClearView.

W ramach modyfikacji oferty modeli Ford S-Max oraz Galaxy zrezygnowano natomiast z silników benzynowych 2.0 EcoBoost. Nadal kupić można tymczasem wersje z jednostką EcoBoost 1.5/165 KM.
 
red. BCh, zdj. Ford