18:03
26 marzec 2019
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Piknik Rajdowy dla Marcelinki już w sobotę na Autodromie w Rusocinie

Zamieszczono dnia pon., 2018-09-24 10:39

W najbliższą sobotę 29 września w godzinach od 10 do 18 na Autodromie w Rusocinie odbędzie się Piknik Rajdowy dla Marcelinki.

Imprezę organizuje Automobilklub Morski,  LIVER Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom, Mercedes Spot Trójmiasto, Garage Style oraz władze okolicznych miejscowości, aby przy okazji naszej świetnej zabawy zebrać fundusze na dalsza walkę z chorobą, którą toczy pewna mała dziewczynka.


Trochę historii
Marcelinka urodziła 10 stycznia 2017 roku. W okresie prenatalnym zdiagnozowano u niej odwrócenie trzewi. Pomimo tej wady Marcelina zaraz po urodzeniu nie okazywała żadnych dodatkowych objawów choroby. Niestety, w drugim miesiącu jej życia po badaniu laparoskopowym stwierdzono u niej wrodzoną atrezje dróg żółciowych, polisplenie, marskość żółciową wątroby oraz cholestazę zewnątrzwatrobową. Żeby uratować życie dziewczynki lekarze wykonali zabieg Kasai polegający na przyłączeniu jelita grubego do wnęki wątrobowej w celu umożliwienia odpływu żółci z wątroby. Zabieg okazał się skuteczny jedynie w niewielkim stopniu, u Marceliny nadal utrzymywały się bardzo wysokie, niekorzystne parametry wątroby jak i żółtaczka.
Niestety kolejne wizyty w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie pokazały coraz gorsze wyniki badań. Poprzez żylaki przełyku, nadal postępującą marskość wątroby, czy też wodobrzusze Marcelinka trafiła na listę aktywną przeszczepową.
31 października 2017 roku Marcelinka dostała nowe życie. Dawcą wątroby był tata.


Pomimo bardzo ciężkiej choroby Marcelinki rodzice nie tracą nadziei na jej wyzdrowienie i robią wszystko aby zapewnić jej jak najlepszą opiekę. Leczenie Marceliny wymaga regularnego podawania drogich niekiedy nierefundowanych leków oraz immunosupresji. Konieczność zakupienia drogich leków, szczepionek, rehabilitacja oraz wyjazdy do Warszawy szybko wyczerpują skromne oszczędności rodziny.


Stowarzyszenie LIVER Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom udostępniło swoje konto bankowe. Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach. Wpłaty są potwierdzane.

Darowizna na rzecz Marceliny Haska
RAIFFEISEN BANK nr konta 
94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

O planie pikniku tak informuje Automobilklub Morski na swoim profilu facebookowym:
Wszystkie osoby wytypowane do przyjazdu swoimi samochodami/pojazdami na teren Autodromu Rusocin prosze są o zrzutkę na rzecz Marcelinki w wysokości 5zł(lub więcej) na bramie wiazdowej (osoby startujące w przejazdach na czas są zwolnione z zrzutki na bramie) do puszki i ustawia się w wyznaczonym miejscu, żeby nie było statycznie mamy w planie zrobić przejazdy z pomiarem czasu, w tym wypadku wpisujemy się na listę, odbędzie się około 5 pętli, za które wrzutka wynosić będzie 30pln, dla chętnych więcej, w końcu to akt pomocy z naszej strony.
Wszystkich zapraszamy od godziny 10.00-18.00
Chętnych do przejazdów z pomiarem czasu zapraszamy od godziny 9.00 (odprawa, badanie kontrolne, weryfikacja dokumentów)
W trakcie przewidujemy ognisko, plac zabaw dla najmłodszych, pokazy z ratownictwa, punkt informacyjny AK Morski, pełne zaplecze sanitarne, edukacje mieszkańców oraz integracje z nimi.

Dodatkowo podczas festynu odbywać się będzie zbiórka NAKRĘTEK - więc jeśli komuś zalegają - będzie szansa oddać. 

Partnerami akcji oraz osobami pomagającymi i wspierającymi całe przedsięwzięcie: Starosta Powiatu Gdańskiego, Wójt Gminy Pruszcz Gdański oraz Sołtysi Żukczyna, Łęgowa i Rusocina, gdzie odbywać będzie się piknik. 

Oprócz doskonałej zabawy i pomocy małej dzielnej dziewczynie, organizatorzy przewidują dodatkowe atrakcje:

- przejazdy samochodów rajdowych jak i możliwość przejażdżki takim pojazdem na prawym fotelu, tak by poczuć tą adrenalinę jaka ma we krwi załoga podczas startu,
- pokaz samochodów klasycznych i zabytkowych które często spotykane na ulicach budzą wspomnienia i niejednokrotnie wzbudzają radość,
- pokaz samochodów z grupy z gwiazda na masce… 
- grupa samochodów, której na okolicznych zlotach grupy Vag i nie tylko nikomu nie trzeba przedstawiać gdyż cyklicznie i powtarzalnie zdobywają na nich nagrody dzięki ciężkiej pracy przy swoich pojazdach (mowa tu o „Garage Style”)
- kolejną atrakcją będzie strefa dziecięca, o której można by pisać bardzo dużo… kredki, farbki, mazaki, zajęcia plastyczne, malowanie twarzy, rysowanie po asfalcie kredą, konkursy, zabawy i kilka niespodzianek. 

- pokazy ratownictwa medycznego i drogowego, 

Osoby wspierające leczenie Marcelinki przelewem bankowym wezmą udział w losowaniu specjalnych nagród takich jak: 
Korekta lakieru i dwóch usługach "sprzątanie i pranie wnętrza auta". 

Przyjdźcie. Dobro wraca. 

info/foto: