01:05
21 maj 2019
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Robert De Niro promuje... Kię Niro w elektrycznej wersji

Zamieszczono dnia ndz., 2018-10-07 07:56

KIA rozpoczyna właśnie ogólnoeuropejską kampanię reklamową swojego nowego elektrycznego crossovera, w której występuje znany aktor Robert De Niro.

Reklamy promujące model Kia e-Niro pojawią się w telewizji, internecie oraz w prasie drukowanej. Ambasadorem tego elektrycznego samochodu zgodził się zostać sam Robert De Niro.

Jak mówi Artur Martins, wiceprezes ds. marketingu i planowania produktów w Kia Motors Europe: "Reklamy są inspirowane wyjątkowym poczuciem humoru Roberta De Niro i jego zamiłowaniem do rozrywki. Aktor edukuje w nich kierowców na temat e-Niro. Samochodu, który przełamuje wiele przeszkód związanych z posiadaniem aut elektrycznych".

Europejska homologacja według normy WLTP potwierdziła, że zasięg e-Niro – zasilanego przez akumulator litowo-jonowy o pojemności 64 kWh – wynosi w cyklu mieszanym 485 km. Według tej samej normy e-Niro w cyklu miejskim przejedzie do 615 km, czyli więcej niż niejeden samochód z silnikiem benzynowym pod maską.

Po podłączeniu Kii e-Niro do szybkiej ładowarki o mocy 100 kW potrzeba tylko 54 minut, aby akumulator o pojemności 64 kWh naładować w 80%. Wersja ze standardowym akumulatorem o pojemności wynoszącej 39,2 kWh również została poddana homologacji. Zasięg auta z mniejszym akumulatorem – po zatankowaniu "baku" do pełna – wynosi 312 km w cyklu mieszanym według normy WLTP.

Sprzedaż e-Niro na wybranych europejskich rynkach rozpocznie się na przełomie roku.

info: samar.pl, zdj. kia