01:05
21 maj 2019
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

XI edycja Pokazu Aut w Oliwie zakończony sukcesem!

Zamieszczono dnia ndz., 2018-10-07 16:50

Pierwsza niedziela października od 11 lat należy do Oliwy. To tam, na parkingu zabytkowej Kuźni Wodnej w Gdańsku przy ulicy Bytowskiej spotykają się miłośnicy samochodów klasycznych i youngtimerów. Wszystkich co roku skrzykuje Darek Wilk.

O godz. 12.00 gdy planowo impreza miała się dopiero rozkręcić, parking był już pełen ciekawych samochodów. Nagrodę za najciekawsze auto imprezy odebrał właściciel Chryslera Cordoby ze Stanów Zjednoczonych.

O ciekawe rozmowy o pasji do samochodów zadbali gospodarze eventu: wspomniany już Dariusz Wilk - dawny, wieloletni kustosz Kuźni Wodnej w Gdańsku oraz redakcyjny kolega z Północnej.TV, nasz MOTO dziennikarz: Bartłomiej Chruściński.

 

 

 

 

 

W panelu poświęconych rozmów z przyjaciółmi Kuźni Wodnej w Gdańsku wystąpili m.in. Lech Trawicki - nowy Kustosz Kuźni Wodnej, który powiedział kilka słów o przyszłości obiektu - dowiedzieliśmy się, że nabiorą tempa prace przy obiekcie, który jest unikalny w skali. Pojawili się też przyjaciele obiektu, którzy od lat uczestniczą w jego życiu: Tomasz Groszewski, Bartosz Gondek czy Ania i Marek Gutowie. 

Organizatorzy szacują, że na imprezie pojawiło się około 50 pojazdów. Warto nadmienić, że podczas "Pokazu Aut" w samym budynku kuźni wodnej trwał pokaz kucia oraz zaprezentowano rekonstruktorów z ich pojazdami m.in. motocyklem Sokół 1000. Na odwiedzających czekała też smaczna grochówka.

red. / zdj. BCh