02:06
3 czerwiec 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Cedry Wielkie: Dzieciaki znowu popłynęły w rejs

Zamieszczono dnia wt., 2018-10-09 12:21

Rejsy zostały zorganizowane już po raz kolejny na podstawie listu intencyjnego pomiędzy Gminą Cedry Wielkie i Żeglugą Wiślaną, dzięki któremu wójt gminy Cedry Wielkie - Janusz Goliński uzyskał bezpłatne wsparcie w organizacji rejsów dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Cedry Wielkie.

Tym razem rejsy odbyły się w dniu 2 października 2018 r. dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Giemlicach i Cedrach Wielkich oraz 8 października 2018 r. dla uczniów Szkoły Podstawowej w Cedrach Małych.

Łącznie udział w rejsach wzięło 100 uczniów. Wydarzenie to kolejny raz pomogło wzbudzić jeszcze większe zainteresowanie młodych adeptów żeglarstwa zajęciami organizowanymi przez gminę Cedry Wielkie.

Uczestnicy rejsów mieli również okazję wzięcia udziału w grach i zabawach sportowych przygotowanych przez ŻOKiS. Konkurencje sportowe wszystkim bardzo się podobały i wzbudziły wiele emocji. Po wszystkich atrakcjach, uczestnicy odpoczęli przy ognisku, posilając się przygotowanym poczęstunkiem.

Zaplanowane rejsy to tylko jedno z wielu postanowień listu intencyjnego. Partnerzy zobowiązali się do podejmowania kolejnych działań społecznych, skierowanych na żeglarstwo, służących rozwojowi wielopłaszczyznowych i wzajemnie korzystnych stosunków w dziedzinie sportu, kultury, kształcenia, wypoczynku oraz rozwoju dzieci i młodzieży.

info/foto: www.cedry-wielkie.pl

K.