00:05
25 maj 2019
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Toyota Camry w Carter Gdańsk - MAMY ZDJĘCIA !

Zamieszczono dnia śr., 2018-10-10 22:29

W pierwszym kwartale 2019 roku do salonu Toyota Carter Gdańsk powinna wjechać nowa Toyota Camry!

My podziwialiśmy ją minionej nocy, na specjalnym pokazie...

Niezwykle atrakcyjnie wystyliizowany samochód będzie oczywiście hybrydą. Nowy napęd hybrydowy z silnikiem benzynowym 2,5 l łączy niskie zużycie paliwa, niewielką emisję spalin i cichą pracę z większą mocą i dynamiką.

Od końca lat osiemdziesiątych XX wieku Camry ugruntowała w Europie renomę Toyoty jako lidera niezawodności. W Polsce jej popularność zbudowana została w bardzo dużym stopniu przez Toyota Carter Gdańsk. Teraz czas na kolejne rozdanie - na imprezie Carter Gdańsk była niezwykła ATMOSFERA - Zobaczcie!

 

 

 

 

 

 

POCZĄTKI CAMRY?

Nazwa Camry (wywodząca się od japońskiego słowa kanmuri, oznaczającego koronę) pojawiła się w styczniu 1980 roku wraz z wprowadzeniem przez Toyotę modelu Celica Camry, który miał być bardziej statecznym, czterodrzwiowym odpowiednikiem zadziornej Celiki. Co ciekawe, pod względem konstrukcyjnym sedan miał niewiele wspólnego z Celiką – zbudowano go w oparciu o przedłużoną płytę podłogową Toyoty Carina, wykorzystano też zasadnicze podzespoły z tego modelu. Samochód miał napęd na tylne koła i umieszczony z przodu czterocylindrowy silnik o pojemności skokowej 1.6, 1.8 lub 2.0 l.

Bartłomiej Chruściński, zdj. Bartosz Gondek