01:06
3 czerwiec 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Powiat starogardzki: Wkrótce akcja Łąka dla hospicjum

Zamieszczono dnia czw., 2018-10-11 10:49

Już niedługo 13 października obchodzimy Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów, również nie tak dawno, bo 2 października obchodziliśmy pierwszą rocznicę funkcjonowania hospicjum w Starogardzie Gdańskim. Był to rok wyzwań, ale również pięknego rozwoju inicjatywy hospicyjnej w naszym mieście.Z tej okazji, 14 października odbędzie się akcja "Łąka dla Hospicjum". 

- Poprzez organizację różnych wydarzeń takich jak Piknik Kociewiacy dla Hospicjum mogliśmy wesprzeć oddział nowym sprzętem niezbędnym do prowadzenia opieki hospicyjnej: 3 koncentratorów, defibrylator oraz cztery materace przeciwodleżynowe. Podjęliśmy również inicjatywy takie jak dogoterapia dla pacjentów, wolontarystyczny makijaż czy też odwiedziny i wspólny piknik z harcerzami. Mamy nadzieję, że nasze inicjatywy zainspirują Państwa do tworzenia wspólnej idei hospicyjnej. W tym szczególnym czasie, chcielibyśmy zaprosić Państwa do wspólnego świętowania dzieła hospicyjnego, poprzez akcję Łąka dla Hospicjum, która odbędzie się 14 października. Wydarzenie rozpocznie się mszą świętą w intencji byłych i obecnych pacjentów w pierwszą rocznicę powstania Hospicjum Medpharma w kościele Matki Kościoła o godzinie 10.30, po której zapraszamy do Centrum Rehabilitacyjno - Lecznicze Medpharma do wspólnego spędzenia czasu przy sadzeniu kolorowej łąki hospicyjnej oraz stworzenia ławek dla pacjentów. Na koniec w ośrodku odbędzie się msza święta dla pacjentów oddziału paliatywnego - informuje Dagmara Wróblewska z Centrum Rehabilitacyjno - Leczniczego Medpharma.

Działania Hospicyjne planowane w najbliższym czasie:

14 października
- zbiórka pod szyldem Kociewiacy dla Hospicjum,
- akcja Łąka dla Hospicjum
- 10.30 msza święta w intencji byłych i obecnych pacjentów w pierwszą rocznicę
powstania Hospicjum Medpharma
- sadzenie kolorowych kwiatków w Centrum Rehabilitacyjno - Leczniczym Medpharma
- stworzenie kącika wypoczynkowego dla pacjentów (ławki z palet)
- 14.30 msza święta dla pacjentów oddziału paliatywnego

19 października - Koncert Singers Novi w Medpharmie
30 października - wernisaż Stypendystki Prezydenta Miasta Edyty Szaleckiej na oddziale dla pacjentów wraz z koncertem akordeonisty Pawła Ratajka

info/foto: www.powiatstarogard.pl