17:03
19 marzec 2019
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Człuchów: Terroryści w szkole sportowej

Zamieszczono dnia czw., 2018-10-11 12:29

Dwóch terrorystów wdarło się do szkoły sportowej, wzięli zakładników i żądali uwolnienia z więzienia swojego towarzysza. Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci z Człuchowa, antyterroryści oraz służby ratunkowe i negocjatorzy. Akcja rozwijała się bardzo dynamicznie. Na szczęście były to tylko ćwiczenia i choć zdarzenie okazało się być tylko symulacją, wszyscy podeszli do niego bardzo poważnie.

Wczoraj w Szkole sportowej w Człuchowie odbyły się ćwiczenia pn. „Karat 2018”, w które zaangażowani byli policjanci z Człuchowa, antyterroryści z Gdańska i negocjatorzy ze Słupska, młodzież szkolna z klasy o profilu mundurowym oraz służby ratunkowe. Terroryści wdarli się do szkoły na salę gimnastyczną i wzięli uczniów na zakładników, żądając jednocześnie uwolnienia swojego towarzysza z więzienia. Negocjatorzy podjęli próby pokojowego uwolnienia zakładników, jednak nie przyniosło to skutku i do akcji wkroczył pododdział antyterrorystyczny z Gdańska. Funkcjonariusze szturmem weszli na salę gimnastyczną, zatrzymali napastników i odbili wszystkich zakładników. Policyjny pirotechnik rozbroił pozostawiony przez terrorystów ładunek wybuchowy. Lekko ranni uczniowie zostali opatrzeni oraz została udzielona im pomoc psychologa. 

Ćwiczenia pn.”Karat 2018” jakie miały wczoraj miejsce w Szkole Sportowej w Człuchowie to dobry sprawdzian umiejętności i współdziałania różnych służb. Dzięki takim działaniom policjanci, negocjatorzy, instytucje zajmujące się sytuacjami kryzysowymi i służby ratunkowe mogły sprawdzić swoją gotowość i sposób reagowania w sytuacji zagrożenia terrorystycznego.

info/foto: KWP Gdańsk