04:05
26 maj 2019
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Nowe BMW Serii 3 w całej okazałości

Zamieszczono dnia pt., 2018-10-12 12:40

Czy jest jakiś inny model, który lepiej niż Seria 3 ucieleśnia wartości bawarskiej marki? BMW twierdzi, że nie, a na potwierdzenie swoich słów odsłania przed szeroką publicznością nową generację "trójki".

Mierzące na długość 4709 milimetrów nowe BMW Serii 3 "ubrano" w zaprojektowaną ze sportowym zacięciem karoserię. Mamy tu przykładowo długą i płaską pokrywę silnika ozdobioną delikatnymi liniami przetłoczeń, przymrużone "oczy" reflektorów oraz atrapę chłodnicy z dwoma wlotami powietrza, które okala chromowany element dekoracyjny.

W porównaniu z poprzednikiem nowe BMW Serii 3 ma o około dziesięć milimetrów niżej położony środek ciężkości, natomiast rozkład masy między osiami wypada idealnie 50:50. Samochód wyróżnia się również znacznie wyższą sztywnością karoserii oraz zmodyfikowaną konstrukcją układu zawieszenia i nowymi amortyzatorami z hydraulicznymi odbojnikami, które zwiększają siłę tłumienia o około 50%.
W ramach testów poprzedzających wprowadzenie samochodu na rynek nowe BMW Serii 3 odwiedziło m.in. słynny tor Nürburgring Nordschleife, gdzie tradycyjnie już bawarska firma doszlifowuje i sprawdza swoje nowe modele pod względem wytrzymałości takich elementów konstrukcyjnych jak układ kierowniczy, hamulcowy oraz zawieszenie.

Do atutów BMW Serii 3 należą również nowoczesne systemy z zakresu bezpieczeństwa jazdy i wsparcia kierowcy, jak również m.in. układ multimedialny, który ma wbudowaną funkcję sterowania głosowego z możliwością rozpoznawania naturalnej mowy. Zamiast zwykłego kluczyka użytkownik ma do dyspozycji aplikację na smartfona, która sama pozwala otwierać i ryglować zamki w samochodzie.
 

mat: BMW, zdj. BMW