18:06
18 czerwiec 2019
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Wejherowo: Zderzenie roweru i samochodu. Ranna cyklistka w szpitalu

Zamieszczono dnia pt., 2018-10-12 13:46

Wczoraj w Rumi doszło do wypadku rogowego z udziałem rowerzystki oraz kierowcy samochodu citroen. W wyniku potrącenia kierująca rowerem z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Teraz sprawą zajmą się policjanci pionu dochodzeniowo-śledczego, którzy będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności zdarzenia.

Policjanci przed godziną 13:00 wczoraj otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Rumi na ul. Sobieskiego. Na miejsce zdarzenia zostali skierowali funkcjonariusze z wejherowskiej drogówki oraz technik kryminalistyki, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny, wyjaśniali okoliczności wypadku oraz sprawdzili trzeźwość 20-latka kierującego citroenem oraz 62-letniej rowerzystki. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. 

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 20-letni kierowca podczas włączania się do ruchu najprawdopodobniej nie udzielił pierwszeństwa cyklistce jadącej chodnikiem, wyniku czego doszło do jej potrącenia.

Ranna 62-latka została przetransportowana do szpitala. Policjanci zatrzymali 20-latkowi prawo jazdy. Policjanci apelują:

Apelujemy do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Kierowco pamiętaj aby także dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, przestrzegaj zasad bezpieczeństwa, pamiętaj na drodze nie jesteś sam. Przypominamy:

- niedozwolone jest przejeżdżanie rowerami przez przejścia dla pieszych,
- chodnikiem można jeździć tylko w kilku wyjątkowych określonych przepisami przypadkach tj.: gdy dozwolona prędkość jazdy samochodów na drodze, wzdłuż której biegnie chodnik, wynosi więcej niż 50 km/h, gdy aura na dworze jest niesprzyjająca – silne opady deszczu, mgła, porywisty wiatr,
-chodnikiem mogą, w każdych warunkach, jeździć dorośli mający pod opieką dziecko w wieku poniżej 10 lat.

info/foto: KWP w Gdańsku