17:06
18 czerwiec 2019
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Skarszewy: Będzie czym walczyć z pijanymi kierowcami

Zamieszczono dnia pt., 2018-10-12 13:54

Mundurowi ze Skarszew otrzymali nowe narzędzie, które umożliwi im skuteczniej ścigać kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. Nowoczesny alkometr, to urządzenie, które zostało zakupione w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku, a Gminą Skarszewy. Policjanci są przekonani, że nowy, stacjonarno-przenośny alkometr pomoże poprawić bezpieczeństwo na drogach.

Policjanci z Posterunku Policji w Skarszewach otrzymali nowoczesny alkometr. Jest to urządzenie, które pozwala szybko i dokładnie zbadać zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Zakup tego sprzętu został zrealizowany w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku, a Gminą Skarszewy. Alkometr kosztował blisko 12 tys. zł, a środki na jego zakup pochodzą z budżetu Gminy Skarszewy.

Urządzenie zostało przekazane funkcjonariuszom przez burmistrza Skarszew Jacka Pauli z udziałem jego zastępcy Marcina Byczkowskiego oraz insp. Bogusława Ziemby - komendanta powiatowego policji w Starogardzie Gd.

Badając kierowców za pomocą tego typu urządzeń, policjanci bardzo szybko uzyskują dokładny wynik. Po wykonaniu pomiaru przyrząd wyświetli zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu oraz wydrukuje potwierdzenie zawierające nazwę i numer urządzenia, datę i czas pomiaru oraz stężenie alkoholu.

Alkometr jest urządzeniem stacjonarno-przenośnym i może być używany w pomieszczeniach zamkniętych, jak również w radiowozach. Jest on dowodowym analizatorem wydechu spełniającym wymagania określone w obowiązujących przepisach. Co istotne, pomiary wykonane przez taki alkometr są wyżej stawiane niż uzyskane metodą laboratoryjną oznaczeń krwi. Policjanci są przekonani, że nowy, stacjonarno-przenośny alkometr pomoże poprawić bezpieczeństwo na drogach.

info/foto: KWP w Gdańsku