01:05
21 maj 2019
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Samochodowy Rajd Halloween zawita na Faktorię w Pruszczu Gdańskim!

Zamieszczono dnia śr., 2018-10-17 10:21

Bez wątpienia to impreza jedyna w swoim rodzaju. Halloween to wciąż młode święto, które ciągle zyskuje na popularności. Wiedza o tym fani motoryzacji. Jednym z ciekawszych sposobów na spędzenie tego święta jest rajd leciwych samochodów. W środowy wieczór klasyki w mrocznych "przebraniach" będą straszyć na ulicach Trójmiasta. Do zabawy może dołączyć każdy, kto dysponuje minimum 20 - letnim pojazdem.

Przed nami piąta edycja Rajdu Halloween, na który zaprasza grupa Youngtimers Trójmiasto i stowarzyszenie Classic Moto Story. Impreza odbędzie się w środę, 31 października, w różnych lokalizacjach Trójmiasta. Pierwszym punktem na mapie rajdu będzie zabytkowa Kuźnia Wodna w Oliwie, z którego załogi będą ruszać na trasę. Rejestracji można dokonać przy użyciu formularza internetowego. Więcej informacji znajdziecie na facebooku Północnej.TV oraz facebooku Youngtimers Trójmiasto.

O co chodzi w tej Halloweenowej zabawie?
"Każdy z uczestników już na starcie otrzyma mapę, która wskaże drogę do kolejnych punktów z zadaniami. Na wskazanych przez organizatorów przystankach, załogi będą musiały zmierzyć się z próbami sprawnościowymi i małym konkursem wiedzy, za co otrzymają punkty. Rajd Halloween to niezwykła impreza, jedyna tego typu w kraju" - mówi Bartłomiej Chruściński, dziennikarz motoryzacyjny i współorganizator tego wydarzenia.

Wpisowe
W rajdzie weźmie udział ponad 40 ekip w wystylizowanych pojazdach. Warto zaznaczyć, że każda załoga musi składać się z minimum dwóch osób (kierowca i pilot), a samochód mieć co najmniej 20 lat (do rocznika 1998). Wpisowe wynosi 25 zł od załogi.

Organizatorzy szacują, że rajd potrwa około dwóch godzin. Metą imprezy będzie Faktoria Handlowa w Pruszczu Gdańskim, miejsce w którym odbędzie się uroczyste wręczenie nagród. A tych będzie łącznie kilka, bo oprócz tej najważniejszej dla zwycięskiej załogi Rajdu Halloween, wyróżnienia otrzymają: uczestnik odziany w najbardziej oryginalny strój oraz najlepiej wystylizowany pojazd.

foto. archiwum