15:04
20 kwiecień 2019
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Powiat starogardzki: Kolejny sukces Patrycji Szlosowskiej

Zamieszczono dnia śr., 2018-10-17 13:00

Kolejny wielki sukces odniosła Patrycja Szlosowska, uczennica klasy drugiej fryzjerskiej w Zespole Szkół Zawodowych w Starogardzie Gd. Zwyciężyła ona w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Talentów o Statuetkę Prezesa Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MSP rozgrywanym podczas Targów Kosmetycznych i Fryzjerskich w Gdańsku.

Targi URODA to największe wydarzenie w branży kosmetycznej i fryzjerskiej w północnej Polsce odbywające się co roku na początku października w Gdańsku. Oprócz prezentacji nowych trendów i produktów, pokazów z udziałem mistrzów fryzjerstwa i wizażu, spotkań z ekspertami oraz mistrzowskich zmagań profesjonalistów są też one od lat areną niezwykle emocjonujących konkursów dla młodych i zdolnych adeptów sztuki fryzjerskiej.

W tym roku uczennice ZSZ wzięły udział w nowej kategorii zmagań, czyli otwartym Ogólnopolskim Konkursie Młodych Talentów (z limitem wiekowym do 21 lat). Jego tematem przewodnim była „Bogini wszech czasów widziana oczami wyobraźni fryzjera”. Oprócz Patrycji swoimi zdolnościami pochwalić się mogły również Celina Wójcik z klasy III (zajęła IV miejsce) i Weronika Lemańska z klasy II (zajęła V miejsce).

Każda z dziewcząt przygotowała własny projekt, będący efektem wielu pomysłów, przemyśleń i prób. Patrycja ponownie postawiła na misternie plecione warkoczyki (które w maju przyniosły jej sukces i „Złote Nożyce” w Tczewie), Celina oparła fryzurę na bazie wielkiego balonu (czym wzbudziła później niemałą sensację wśród obserwatorów zmagań), a Weronika pozostała wierna bardziej tradycyjnym metodom sztuki fryzjerskiej (choć z „burzowymi” elementami). Następnie trzeba było przygotować się do stworzenia fryzury w określonym czasie (niezbędne okazały się tu treningi ze stoperem) oraz zadbać o odpowiednią kreację i makijaż.

Dziewczęta przekonały się, że wykonanie efektownej fryzury w ciągu 60 minut wymaga wielu dni przygotowań, zaangażowania i systematycznej pracy. No i oczywiście wielkiej pasji i miłości do tego, co się robi. Tego ostatniego nie brakuje z pewnością Patrycji, Celinie i Weronice, nawet jeśli ich wiedza i umiejętności zawodowe ciągle jeszcze wymagają fachowego kształcenia. Podziw budzi ich talent, kreatywność i chęć do nauki i pracy, dzięki którym mogą osiągać sukcesy i z pewnością jeszcze nie raz o nich usłyszymy.

info/foto: www.powiatstarogard.pl