10:11
15 Listopad 2018
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gdański: Stypendia Burmistrza dla najzdolniejszych rozdane

Zamieszczono dnia śr., 2018-10-17 13:16

15 października 2018 roku, w sali kinowej Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim, odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów z okazji przyznania przez Burmistrza Pruszcza Gdańskiego stypendiów na I semestr roku szkolnego 2018/2019, za wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe.

Wśród gości tegorocznego rozdania stypendiów znaleźli się przedstawiciele władz miasta – Burmistrz Janusz Wróbel oraz Przewodnicząca Rady Miasta Małgorzata Czarnecka-Szafrańska, Radna Miasta Pruszcz Gdański Magdalena Braun-Moskwa, Dyrektor ZSO nr 1 Jarosław Karnath oraz reprezentanci Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Pruszcz Gdański oraz wyróżnieni stypendyści.

Na początku uroczystości Przewodnicząca Rady Miasta Małgorzata Czarnecka-Szafrańska przywitała wszystkich zgromadzonych, po czym wymieniła uczniów, którzy wyróżnili się najwyższymi średnimi i osiągnięciami. Następnie Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel wręczył stypendystom dyplomy za wyniki w nauce (54 dla uczniów klas gimnazjalnych i 21 dla uczniów klas ponadgimnazjalnych) oraz za osiągnięcia sportowe (6 dla uczniów klas gimnazjalnych i 7 dla uczniom klas ponadgimnazjalnych).

Rozdanie stypendiów było świetną okazją do nagrodzenia drobnymi upominkami dwóch pruszczańskich młodych malarek – Martyny Wiśniewskiej i Małgorzaty Trybały, których prace można było podziwiać podczas trwającej uroczystości.

W ramach części artystycznej, będącej jednocześnie wyrazem uznania dla stypendystów, wystąpił Pan Paweł Zagańczyk - pruszczański artysta i muzyk. Wszyscy zgromadzeni mogli podziwiać jego wirtuozerską grę na akordeonie. Zagan Acoustic zaskoczył publiczność premierowym wykonaniem „Bogurodzicy” oraz utworów F. Chopina na akordeonie.

Na zakończenie uczniowie wraz z przedstawicielami władz miasta dla upamiętnienia chwili przystąpili do grupowego zdjęcia i wpisali się do „Złotej Księgi”.

Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych uczniów:

1. Uczniowie szkół gimnazjalnych (za wyniki w nauce):
Benedykcińska Julia,
Borkowski Bartosz,
Brach Julia,
Bronowski Jakub,
Chojnowska Róża,
Deneka Anna,
Dolak Paweł,
Drąg Marta,
Gardzielewska Kornelia,
Ginter Jakub,
Gryszko Jędrzej,
Golińska Ksenia,
Ignaczewski Marceli,
Krawisz Bartłomiej,
Kruczkowski Michał,
Kruk Dominika,
Lenz Julia,
Lewandowska Weronika,
Lewandowski Maksymilian,
Matejuk Weronika,
Michalski Kacper,
Młodzikowska Julia,
Modrzyńska Julia,
Moskwa Jakub,
Nehring Anna,
Niedziela Konrad,
Nowaczyk Patrycja,
Obernikowicz Konrad,
Ortman Filip,
Pastuszek Oliwia,
Rochowicz Karolina,
Romaniecka Nadia,
Rybarczyk Maciej,
Rychert Karolina,
Sabała Klaudia,
Sapieja Bartłomiej,
Skoczylas Wiktoria,
Senejko Zuzanna,
Solecka Ewa,
Stacewicz Oliwia,
Stęsicki Maciej,
Stochowicz Agata,
Sutkowska Weronika,
Sychta Magdalena,
Symonowicz Karol,
Ślozowski Jeremi,
Ślusarz Konrad,
Wiącek Martyna,
Wołek Weronika,
Zacharzewski Michał,
Zielińska Zofia,
Zwerchowska Małgorzata,
Zwoliński Bartosz,
Żabicka Zuzanna;

2. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (za wyniki w
nauce):
Bilicka Aleksandra,
Brzozowska Paulina,
Chojnowski Szczepan,
Idźkowska Patrycja,
Kasak Miłosz,
Leszek Oliwia,
Marzec Małgorzata,
Niciejewski Karol,
Olendzka Zuzanna,
Pastuszka Bartłomiej,
Reszka Adrian,
Robaczewski Jakub,
Rudaś Zuzanna,
Rutkowska Agata,
Rutkowski Paweł,
Skoczylas Alicja,
Smeja Maciej,
Śliwa Anna,
Warda Magdalena,
Włodarczyk Anna,
Żarski Łukasz;

3. Uczniowie szkół gimnazjalnych (za osiągnięcia sportowe):
Birunt Jakub,
Brylowski Bartosz,
Bugajewski Hubert,
Gebert Daria,
Pułkotycka Karolina,
Siemko Natalia;

4. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (za osiągnięcia sportowe):
Borsuk Aleksandra,
Domel Kinga,
Kraska Weronika,
Kuczmańska Patrycja,
Panasewicz Wiktoria,
Sztejter Jakub,
Żurawska Nikola.

Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce oraz wybitnych osiągnięć w sporcie.

info/foto: Facebook/Miasto Pruszcz Gdański