15:04
20 kwiecień 2019
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Malbork: Jechał 200 km/h - straci prawo jazdy

Zamieszczono dnia czw., 2018-10-18 12:57

Wczoraj na terenie powiatu malborskiego były prowadzone działania pn. „Bezpieczna droga krajowa nr 22”, których celem było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W wyniku przeprowadzonej akcji mundurowi zatrzymali prawo jazdy 51-letniemu mieszkańcowi Olsztyna, który kierując mercedesem przekroczył dozwoloną prędkość o 111 km/h popełniając przy tym szereg innych wykroczeń stwarzając zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

W środę, 17 października, malborscy policjanci wraz z funkcjonariuszami z nowodworskiej komendy i z Oddziałów Prewencji Policji w Gdańsku przeprowadzili działania „Bezpieczna droga krajowa nr 22”. Mundurowi zwracali także uwagę na zjawisko korzystania podczas kierowania pojazdem z telefonów komórkowych w sposób wymagający trzymania go w ręku.

Funkcjonariusze podczas przeprowadzonych działań zatrzymali kierującego mercedesem, który jechał z prędkością ponad 200 km/h przekraczając dozwoloną prędkość o 111km/h. Ponadto 51-letni mieszkaniec Olsztyna naruszył szereg innych przepisów np. wyprzedzając na łuku drogi, zmuszając pojazdy jadące z naprzeciwka do hamowania i zjeżdżania na pobocze, powodując zagrożenie życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Brawurowa jazda tego kierowcy została nagrana na wideorejestratorze. Policjanci za popełnione wykroczenia zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Teraz mężczyźnie grozi wysoka grzywna i zatrzymanie uprawnień do kierowania nawet na okres 3 lat.

info/foto: KWp w Gdańsku