04:05
25 maj 2020
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Ford Focus Combi zawitał do Euro-Car. Poznajmy GO !

Zamieszczono dnia ndz., 2018-10-21 19:38

Piszą na "sieci", że auto podobne do innych, że wygląda jak Hyundai. Mmmmhhh... w nowym Focusie Ford proponuje szereg nowoczesnych systemów bezpieczeństwa i komunikacji. Mamy tu choćby adaptacyjny tempomat z rozpoznawaniem znaków i utrzymywaniem w pasie ruchu, wraz z funkcją zatrzymania i ruszenia z miejsca w korku. Z kolei kamera o zasięgu 65 metrów pozwala z wyprzedzeniem doświetlić zakręty i skrzyżowania. Do tego Ford Nas przyzwyczaił! Każdy nowy model jest dużo, dużo lepszy od poprzedniego.

Focus może zostać ponadto wyposażony w wyświetlacz head-up, ulepszony system aktywnego parkowania, rozpoznawanie pieszych i rowerzystów czy nawet system ostrzegania przed jazdą pod prąd. A to tylko niektóre z układów wspomagających kierowcę.

Focus Combi to poważny konkurent. Rozstaw osi zwiększył się o 53 milimetry, co skróciło zwisy nadwozia i poprawiło komfort podróżowania dla pasażerów. Konstruktorom udało się też zwiększyć sztywność nadwozia - aż o 20 procent, korzystając z doświadczeń zdobytych przy budowie Focusa RS.

Nowy Focus zbudowany jest na nowej platformie C2, która dała wiele możliwości. Samochód oferuje więcej miejsca w kabinie, lepszą aerodynamikę i wyższy poziom bezpieczeństwa. Combi warto wybadać samemu w salonie Euro-Car.

Nadwozie Focusa jest bardziej opływowe, a współczynnik oporu powietrza - 0,25 dla sedana i 0,273 dla hatchbacka - to najlepsze obecnie wyniki w klasie. Razem z masą obniżoną o 88 kilogramów pozwala to zmniejszyć zapotrzebowanie na paliwo o 10 procent.

Wśród benzynowych opcji mamy 1-litrowy EcoBoost o mocy 85 KM, 100 KM i 125 KM oraz 1,5-litrowy EcoBoost z systemem odłączania cylindrów, dysponujący mocą 150 lub 182 KM.

Z kolei diesle to jednostki EcoBlue. 1,5-litrowa ma moc 95 KM lub 120 KM, obie dysponujące 300 Nm momentu obrotowego. Większy motor to 2-litrowy diesel o mocy 150 KM i 370 Nm momentu obrotowego. Po raz pierwszy w wysokoprężnych Fordach zastosowano tu stalowe tłoki.

Jeśli nie lubicie COMBI zobaczcie jak zgrabny jest hatchback:

 

 

Bch, zdj. Euro-Car