14:03
25 marzec 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

100 lat Niepodległej w Pruszczu Gdańskim

Zamieszczono dnia wt., 2018-11-06 10:10

Przed nami Weekend Niepodległości, który rozpocznie się w Pruszczu Gdańskim 9 listopada uroczystym zawieszeniem na budynku Urzędu Miejskiego Godła Rzeczpospolitej Polskiej, namalowanego przez uczniów pruszczańskich szkół. Wielkie malowanie było jednoczenie próbą pobicia rekordu Guinessa. Po uroczystym zawieszeniu uczniowie zrobią sobie pamiątkowe zdjęcie.

11 listopada, na ulicy 11 Listopada w Pruszczu Gdańskim, odczytane zostaną wspomnienia Józefy Krośnickiej – Ambasador Pruszcza Gdańskiego, dotyczące momentu odzyskania Niepodległości .Potem nastąpi przejście ulicą Niepodległości do kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie o godzinie 9.30 odbędzie się msza św.

O godzinie 10.30 rozpoczną się uroczystości na placu Jana Pawła II, połączone z rozdaniem książki – prezentu od Józefy Krośnickiej dla mieszkańców Powiatu i wspólnym zdjęciem Mieszkańców Pruszcza Gdańskiego i Powiatu Gdańskiego.

O godzinie 12.00 w Centrum Kultury i Sportu przy ulicy Chopina będzie miało miejsce uroczyste odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego i koncert patriotyczny.

info: facebook/Miasto Pruszcz Gdański

foto: polnocna.tv