04:05
26 maj 2019
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Euro-Car kusi: Fiesta ST-Line: Red Edition i Black Edition

Zamieszczono dnia wt., 2018-11-06 11:29

Ford przygotował dla nowej Fiesty dwie specjalne wersje, które dodają jej sportowego smaczku. Niestety silnik pozostał bez zmian. Mimo to, Euro-Car kusi i ma czym!

Nowa generacja Forda Fiesty ST-Line wzbogaca się właśnie o dwie nowe, specjalne wersje. Jedna z nich nazywa się Red Edition, a jej motywem przewodnim jest kolor czerwony. Druga to Black Edition, która jest oczywiście czarna.

Zmiany zewnętrzne, o których za chwilę powiemy więcej, nie idą niestety w parze ze wzmocnieniem silnika. Tu jednak nie ma co narzekać, bo wersja ST-Line ma pod maską bardzo żwawy motor 1.0 EcoBoost, który generuje solidne stado 140 koni mechanicznych. Sportowe wrażenia z jazdy potęguje sportowe zawieszenie kół.

A komu 140 KM nie wystarczy, zawsze może zdecydować się na Forda Fiestę ST, z 200-konnym silnikiem 1.5 pod maską.

Nowe wersje Fiesty ST-Line Red Edition i Black Edition dostępne w wersjach trzy- i pięciodrzwiowych. mają charakterystyczne detale nadwozia oraz wnętrza, które pozwalają wyróżnić się na drodze i podkreślają dynamiczną stylizację, inspirowaną stylistyką Ford Performance.

Fiesta ST-Line Red Edition ma wykończenie zewnętrzne Race Red z matowymi czarnymi pasami obramowanymi czarnymi krawędziami, biegnącymi od dachu, przez maskę silnika, aż do dolnej listwy przedniego spoilera. Fiesta ST-Line Black Edition otrzymała natomiast zewnętrzne wykończenie w kolorze Shadow Black, a matowe czarne pasy są podkreślone czerwonymi krawędziami.

W samochodach dostępny jest też system łączności i rozrywki SYNC 3 kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto, który umożliwia kierowcom Fiesty ST-Line Red Edition i Black Edition sterowanie audio, nawigacją oraz smartfonami za pomocą poleceń głosowych i 8-calowego kolorowego ekranu dotykowego.

Dostępny system B&O Play o mocy 675 W zapewnia wysoką jakość dźwięku z dziesięciu głośników, w tym subwoofera zamontowanego w bagażniku i centralnego głośnika średniotonowego, znajdującego się pod górną osłoną deski rozdzielczej.

Nowe wersje Forda Fiesty ST-Line Red Edition i Black Edition mogą być zamawiane już teraz na wybranych rynkach europejskich, również w Polsce.

mat BCh, zdj. Ford