04:05
26 maj 2019
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Puck: Policja wyjaśnia przyczyny pożaru. Nie żyje mężczyzna.

Zamieszczono dnia wt., 2018-11-06 13:26

Policjanci z Pucka wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny pożaru, do którego doszło wczoraj nad ranem w jednym z budynków gospodarczych na terenie gminy Puck. Najprawdopodobniej doszło do wybuchu butli gazowej. Na skutek zdarzenia śmierć poniósł zamieszkujący tam 70-letni mężczyzna.

Wczoraj od godziny 6:30 policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Pożarnej i prokuratorem pracowali na miejscu pożaru budynku gospodarczego, do którego doszło na terenie gminy Puck. Najprawdopodobniej przyczyną był wybuch butli gazowej. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł zamieszkujący tam mężczyzna w wieku 70-lat. 

Policjanci, po zakończonej akcji gaśniczej, jeszcze raz sprawdzili budynek i zabezpieczyli to miejsce. Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo- śledczego pod nadzorem prokuratora przeprowadzali oględziny. Na miejscu pracował również technik kryminalistyki, który wykonał dokumentację fotograficzną i zabezpieczył ślady. Powołany został również biegły sądowy z zakresu pożarnictwa, który będzie ustalał miejsce, przyczynę powstania i rozprzestrzeniania się pożaru. 

Te wszystkie informacje będą niezbędne policjantom do wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia w postępowaniu przygotowawczym, które będą prowadzili w tej sprawie policjanci pod nadzorem prokuratury.

info/foto: KWP w Gdańsku