14:03
25 marzec 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gmina Pruszcz Gdański: Obchody stulecia odzyskania niepodległości

Zamieszczono dnia wt., 2018-11-06 14:20

W tym roku, w 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, uroczystości na terenie gminy rozłożą się na dwa dni. Będzie podniośle, radośnie ale i na sportowo.

W najbliższą sobotę (10 listopada), o godz. 10.30, uroczystości rozpocznie msza św. w kościele św. Jacka Odrowąża. Po jej zakończeniu uformowana zostanie parada (zachęcamy do przyjścia w przebraniach z dowolnych epok ostatniego stulecia), która przy dźwiękach Poloneza tanecznym krokiem uda się w kierunku szkoły podstawowej.

Tutaj, ok godz. 13, nastąpi uroczyste odsłonięcie instalacji artystycznej „Sto orłów dla Niepodległej” przygotowanej specjalnie z okazji 100 - lecia odzyskania nieodległości.

Od godz. 13.30 w szkolnej sali gimnastycznej czekać będą kolejne atrakcje, wśród których zapowiadana jest promocja komiksu „Przystanek Polska”, wystawy prac artystycznych, premiera filmów i występ zespołu „Jagódki”.

Natomiast dzień później, w niedzielę, 11 listopada, o godz. 12, w kościele Niepokalanego Serca Maryi w Wiślinie odprawiona zostanie uroczysta msza św. z pocztami sztandarowymi, którą ukoronuje koncert Zespołu Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański „Jagódki”.

Wcześniej jednak, bo o godz. 10, w Przejazdowie, w tamtejszej szkole podstawowej, rozpocznie się II Międzynarodowy Turniej Szachowy Z Okazji Święta Niepodległości.

info/foto: Urząd Gminy Pruszcz Gdański