18:06
17 czerwiec 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gdański: Policja z dziećmi o bezpieczeństwie

Zamieszczono dnia czw., 2018-11-08 10:52

Policjantka z Pruszcza Gdańskiego w ramach prowadzonych działań profilaktycznych pn. „Uczę się bezpieczeństwa", spotkała się z pierwszoklasistami ze szkoły w Pruszczu Gdańskim, aby przypomnieć im o bezpiecznym zachowaniu na drodze. Przy tej okazji wszystkie obecna na spotkaniu dzieci otrzymały od funkcjonariusza odblaskowe kamizelki.

We wtorek policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną spotkała się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Pruszcza Gdańskiego. 

Podczas spotkania w ramach działań profilaktycznych pn. ,,Uczę się bezpieczeństwa”, funkcjonariuszka rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a w szczególności o tym dlaczego warto stosować elementy odblaskowe. Dzieci dowiedziały się również o zasadach bezpiecznego podróżowania rowerem, samochodem i autobusem. 

Na zakończenie spotkania policjantka przekazała wszystkim uczniom kamizelki odblaskowe, których blask ma dbać o bezpieczeństwo małych pieszych. Dzieci bardzo się ucieszyły z prezentu. Za kilka dni policjanci z Pruszcza Gdańskiego odwiedzą następnych pierwszoklasistów, żeby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie.

info/foto: KPP w Pruszczu Gdańskim