15:04
20 kwiecień 2019
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Rumia: Komisja zbadała miejsce wypadku

Zamieszczono dnia pt., 2018-11-09 12:41

Dziś rano policjanci z wejherowskiej drogówki, pionu dochodzeniowo-śledczego, Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz przedstawiciel Urzędu Miasta spotkali się na ul. Dąbrowskiego w Rumi, w którym doszło do wypadku z udziałem samochodu dacia. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, gdzie doszło do wypadku.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym to procedura, która uruchamiana jest w każdym przypadku wystąpienia zdarzenia drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Wchodzący w skład takiego zespołu np. policjanci z drogówki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznych w skutkach wypadków, w których były ofiary śmiertelne. Spotkania odbywają się zawsze do kilku dni po wypadku. 

Dyżurny Komisariatu Policji w Rumi w środę 07.11.2018 roku przed godziną 6:00 rano otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w na ul. Dąbrowskiego, w którym kierowca samochodu dacia uderzył w rury ciepłownicze. 75-letni kierowca zmarł na miejscu zdarzenia. 

Głównym celem tego spotkania było sprawdzenie poprawności infrastruktury drogowej.

info/foto: KWP w Gdańsku