05:05
31 maj 2020
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Cedry Wielkie: Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

Zamieszczono dnia pon., 2018-11-12 10:47

Po ubiegłorocznym zainteresowaniu zajęciami w Gminnej Bibliotece Publicznej w Cedrach Wielkich również i w tym roku biblioteka przygotowała zajęcia akcentujące obchody Święta Niepodległości, adresowane w głównej mierze do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Poprzedzające święto inicjatywy i podejmowane działania miały przybliżyć młodemu pokoleniu Polaków jak trudną, pełną wzlotów i upadków była historia naszego narodu.

Wychowanie w duchu patriotycznym to jeden z priorytetów programów nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, dlatego Gminna Biblioteka Publiczna w Cedrach Wielkich postanowiła wspomóc te działania.

W dniu 9 listopada do biblioteki przyjechała grupa Starszaków z Przedszkola Samorządowego Nr 2 z Cedrów Małych. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały historii o znaczeniu symboli narodowych, poznały sylwetkę Marszałka Józefa Piłsudskiego, jego ulubioną Kasztankę ciekawostki z jego życia, oraz inne wydarzenia związane z niepodległością Polski. Krótki przegląd książek o tej tematyce, a także film edukacyjny „Polskie symbole narodowe”, zaczerpnięty ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej, uporządkowały dzieciom podstawowe fakty dotyczące 11 listopada 1918 roku. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą i znajomością patriotycznych utworów. Na koniec zajęć, przygotowując się do oficjalnych obchodów Święta Niepodległości obchodzonego w naszej gminie we wtorek 13 listopada.

Przedszkolaki wykonały papierowe kotyliony, które wzbudziły najwięcej emocji. Kotyliony w barwach biało-czerwonych będące narodowym symbolem Polaków ozdobiły dziecięce piersi. Przedszkolaki zadowolone i uśmiechnięte wróciły do przedszkola.

info/foto:www.cedry-wielkie.pl