23:05
21 maj 2019
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Wszystko o KAWIE ! <- odkrywaj jej sekrety z Północną.TV

Zamieszczono dnia pt., 2018-11-16 18:58

Nie można jednoznacznie stwierdzić, czy kawa jest „dobra” czy „zła”. Prowadzone liczne badania nie dają odpowiedzi, czy KAWĘ należy pić, czy nie należy tego robić. Związane jest to ze specyfiką osobniczą każdego człowieka (styl życia, sposób żywienia, wiek, płeć, przebyte choroby, masa ciała, STRES itp.). Reklamy zalewają nas filiżankami różnego rodzaju kaw dostępnych na rynku. Dzięki temu każdy może znaleźć odpowiednią dla siebie kawę i cieszyć się jej niezwykłymi walorami, bez ryzyka utraty zdrowia i dobrej kondycji.

To, czy kawa ma pozytywny wpływ na nasz organizm, czy nie, powinniśmy „wyczuć” sami. Na pewno nie można zrobić sobie krzywdy, pijąc kawę w umiarkowanych ilościach.

Pobudza, dodaje energii, poprawia koncentrację. Kawa, prócz swoich oczywistych zalet, ma również lecznicze właściwości. Naukowcy donoszą bowiem, że regularne picie tego aromatycznego napoju może zmniejszyć ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera lub Parkinsona.

Aby przeanalizować działanie tego aromatycznego napoju, uczeni wykorzystali kawę jasno paloną, średnio paloną oraz bezkofeinową ciemno paloną. W ramach naukowego śledztwa zidentyfikowali grupę znajdujących się w kawie związków zwanych fenylindanami, które pojawiają się podczas procesu prażenia. Powodują one nie tylko rozpoznawalną goryczkę kawy, ale także utrudniają łączenie białka beta-amyloidowego, które odkłada się w mózgach pacjentów cierpiących na chorobę Alzheimera i Parkinsona.

Więcej niebawem na www.polnocna.tv :)

Bch, zdj. archiwum