03:07
24 lipiec 2019
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Elektryczne skutery opanowały Trójmiasto!

Zamieszczono dnia pt., 2018-11-30 20:27

To kolejny sezon, kiedy skutery wypożyczane na minuty wprost z ulicy, cieszyły się ogromną popularnością wśród mieszkańców Trójmiasta. Przejechali oni ponad 320 tys. kilometrów, a liczba aktywnych użytkowników wyniosła prawie 8000! Przy okazji

Trójmiasto zaoszczędziło 38 ton dwutlenku węgla!

blinkee.city to marka oferująca skutery elektryczne do wynajęcia na minuty. Z pojazdów tej marki można już korzystać w 17 polskich i 4 zagranicznych miastach. To już drugi sezon, kiedy usługa funkcjonuje również w Trójmieście. Po raz kolejny okazało się też, że spotkała się ona z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy bardzo cenią sobie to praktyczne i ekologiczne rozwiązanie.

Trójmiasto na dwóch kółkach

W sierpniu 2017 roku do Trójmiasta trafiła flota licząca 15 skuterów. Usługa jednak okazała się tak popularna, że liczba skuterów w nowym sezonie powiększyła się kilkukrotnie. Teraz po ulicach trzech nadmorskich miejscowości jeździ 75 ekojednośladów.

Jak po nowym sezonie wyglądają statystyki? Liczby mogą przyprawić o zawrót głowy – od marca do 27 listopada użytkownicy wykręcili na pojazdach blinkee.city ponad 320 tys. km! Skutery okazały się strzałem w dziesiątkę – mieszkańcy Trójmiasta chętnie korzystali z aplikacji i wypożyczali pojazdy.

mat. prasowy + zdj.