00:05
25 maj 2019
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gmina Pruszcz Gdański: Zakończenie Akademii Seniora 2018

Zamieszczono dnia śr., 2018-12-05 11:51

Dyplomy ukończenia zajęć, nagrody-upominki, słodki poczęstunek i wreszcie projekcja filmu. Wczoraj uroczyście zakończyliśmy rok akademicki 2018 w Akademii Seniora Gminy Pruszcz Gdański.

W trakcie kilkunastu wykładów studenci chłonęli informacje, które nie tylko poszerzały ich dotychczasową wiedzę na konkretny temat, ale jakże często przydawały się praktycznie w życiu codziennym. Do takich zaliczały się m.in. zajęcia z prawa czy zagadnień związanych z ubezpieczeniem.

Uczestnicy Akademii poznawali także historię naszego regionu i sztuki, odbyli „podróż” do najpiękniejszych miejsc na Słowacji. Były także zajęcia wyjazdowe. Seniorzy odwiedzili m.in. parki podworskie znajdujące się na terenie gminy, zwiedzili oczyszczalnię ścieków Gdańsk-Wschód i Zakład Utylizacyjny w Szadółkach, wreszcie krążyli po zielonych terenach Zespołu Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim.

Aż przyszedł czas na podsumowanie całorocznej edukacji. Na zakończenie roku akademickiego wszyscy studenci otrzymali dyplomy oraz kosmetyczne upominki przygotowane przez firmę „Ziaja”. A a sami seniorzy obdarowali koszem kwiatów, w dowód wdzięczności za zorganizowanie wykładów, wójt gminy, Magdalenę Kołodziejczak.

Wspaniałym zwieńczeniem udanego roku akademickiego była projekcja filmu „Maria Skłodowska – Curie”” w reżyserii Marie Noelle.

info/foto: Facebook/Gmina Pruszcz Gdański