22:05
23 maj 2019
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Skarszewy: Teleopieka dla seniorów działa już pół roku

Zamieszczono dnia śr., 2018-12-05 13:41

W najbliższy piątek minie już pół roku od momentu podpisania pierwszej umowy w ramach programu pt. „Teleopieka dla mieszkańców Miasta i Gminy Skarszewy”, realizowanego przez Gminny Ośrodek Zdrowia w Skarszewach. W tym czasie odnotowano przynajmniej dwanaście zgłoszeń, w wyniku których do potrzebujących został wysłany zespół ratownictwa medycznego.

- Teleopieka cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem, aktualnie z programu korzysta 48 osób – mówi Cecylia Hinz, dyrektor GOZ wSkarszewach. – Wszyscy ci ludzie mają poczucie bezpieczeństwa, wiedzą, że w razie potrzeby wystarczyć nacisnąć na guzik bransoletki lub naszyjnika. To automatycznie uruchomi połączenie z Centrum Operacyjno-Alarmowym Polskiego Centrum Teleopieki i dyspozytor zdecyduje czy potrzebna jest interwencja medyczna. Do tej pory pogotowie interweniowało kilkanaście razy.

Przypomnijmy, program „Teleopieka dla mieszkańców Miasta i Gminy Skarszewy” skierowany jest do osób schorowanych i przede wszystkim samotnych. Obecnie do programu mogę przystąpić jeszcze dwie
osoby. Warto dodać, że do dyspozycji pacjentów korzystających z teleopieki są oddelegowani pracownicy GOZ, którzy zawsze z chęcią służą pomocą.

info/foto: Facebook/Skarszewy