00:05
25 maj 2019
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Weź udział w Biegu Anioła

Zamieszczono dnia czw., 2018-12-06 13:48
Wszyscy pasjonaci biegania, truchtania, spacerowania i każdej innej formy ruchowej mogą wziąć udział w wyjątkowej imprezie biegowej, która będzie miała miejsce 29 grudnia 2018 roku o godzinie 10:00 na Promenadzie przy plaży w Gdańsku – Brzeźnie (wejście 55).
Impreza ma wyjątkowy charakter z uwagi na cel przedsięwzięcia, a jest nim zbiórka pieniędzy dla małych pacjentów Hospicjum Pomorze Dzieciom. Kadra hospicjum to  wysoce wykwalifikowany zespół medyków: lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i psychologów oraz kapelan jezuita. Miesięczny koszt kompleksowej opieki hospicjum domowego, łącznie z pomocą socjalną i fachowym wsparciem psychologicznym dla rodzin w żałobie to około 100 tysięcy złotych. NFZ po raz pierwszy wsparł  działalność po trzech latach, pokrywając 40% miesięcznych kosztów. 
 
 Organizatorami biegu jest Trójmiejskie Stowarzyszenie Sportowe i grupa Iron Team. Stowarzyszenie to inicjatywa ludzi zakręconych na punkcie uprawiania zdrowej i szeroko pojętej aktywności sportowej amatorów. Wspólne działania na rzecz lokalnych środowisk, budowanie aktywnych więzi międzypokoleniowych oraz właściwych wzorców rodzinnych poprzez aktywność sportową to podstawa ich działalności.
Szczegółowe informacje na temat Biegu Anioła można znaleźć w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/895056650884437/
Limit miejsc ograniczony, bo tylko 300! Warto się spieszyć, aby choć na chwilę stać się Aniołem.
 
fot. tss.org.pl