06:08
21 Sierpień 2019
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Francuska motoryzacja na Pomorzu przywitała nowy rok

Zamieszczono dnia ndz., 2019-01-13 17:52

Nowy rok, nowe plany - prężnie działająca grupa miłośników pojazdów pod nazwą "Francuska motoryzacja na Pomorzu" dziś miała swój pierwszy w nowym roku "spot" - dla niewatajemniczonych: Na takich eventach pasjonaci czterech kółek mają okazję do spędzenia wspólnie czasu i wymiany doświadczeń.

Na dzisiejszym spotkaniu mogliśmy podziwiać nie tylko wciąż popularne na naszych drogach modele takie jak wczesne Clio czy Peugeot 306. Pojawiła się również Francuska awangarda - czasy całkiem współczesne reprezentował niesamowity Renault Avantime: auto, które dowodzi temu, że we Francji mają wysublimowany gust. Citoren też miał godnego reprezentanta - jeden z ostatnich Citorenów XM Exclusive z silnikiem V6 reprezentuje starą, dobrą szkołę samochodowej lekcji stylu. Warto też wspomnieć, że po dziś dzień takie auta jak Peugeot 605 czy Citroen Xantia mogą się podobać fanom ładnych nadwozi i niebanalnych rozwiązań. 

 

 

 

Zdj. Dwa Exclusive, dwie siostry: Elegancki XM z V6 pod maską oraz Xantia z HDi.

 

Przybyła na spotkanie również cała rzesza Renault Lagun - w zasadzie reprezentowana przez wszystkie generacje, natomiast sporym zaskoczeniem, i miłym widokiem były 3 niezwykle piękne Coupe od Peugeota. 406 od Pininfariny po dziś dzień stanowi wzór pięknego, nieprzesadzonego coupe. Cieszył stan egzemplarzy na spocie.

Grupa FMNP ma spore plany: w maju chcą zorganizować wyjazdowego spota z ogniskiem, w czerwcu świętować będą 100-lecie Citorena -> większą imprezą plenerową - SZCZEGÓŁY TU:

https://www.facebook.com/events/237397510512489/ - Panie i Panowie = brawo Wy!

O wszystkim napiszemy :)

 

 

Zdj. Solidna reprezentacja Renault Laguna wszystkich generacji, były też Citroeny C5.

 

 

Zdj. Peugeot 605 na pierwszym planie, markę reprezentowały również modele 306 oraz 607

 

red. / mat. red. (2 pierwsze)  / zdj. Francuska Motoryzacja na Pomorzu FB