06:08
21 Sierpień 2019
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Obchody 100-lecia Citroena na Pomorzu - szykuje się fajna impreza!

Zamieszczono dnia wt., 2019-01-15 09:39

100 lat Citroena będziemy świętować na Pomorzu ! To dobra wiadomość, bo wszak Citroen to marka niebanalna. Auta tej firmy od 100 lat zachwycają formą i treścią - są awangardowe, bełne niesamowitych rozwiązań. Co wiemy dziś?

W czerwcu odbędzie się duża impreza zorganizowana wspólnymi siłami przez grupę "Francuska motoryzacja na Pomorzu" oraz przy współudziale portalu Północna.TV. Do organizacji mają dołączyć również inne grupy zrzeszające miłośników motoryzacji.

4 czerwca 1919 roku Andre Citroen zaprezentował Typ A, pierwszy samochód z podwójnym szewronem na masce. Historia Citroena ma już 100 lat! Dlatego na 2019 rok firma zaplanowała różne wydarzenia - jak widać Pomorze też świętuje!

Citroën zawsze zwracał szczególną uwagę na jakość zawieszenia i siedzeń – dwóch kluczowych czynników, które wpływają na komfort jazdy. Podejście Citroëna do komfortu obejmuje jednak szereg innych elementów i wynika bezpośrednio z wielu wcześniejszych innowacji, które posłużyły zapewnianiu dobrego samopoczucia. Citroën w ciągu całej swojej historii był prekursorem nowatorskich rozwiązań służących zwiększaniu komfortu, takich jak zawieszenie hydropneumatyczne, zaawansowane konstrukcyjnie siedzenia, ergonomiczne rozmieszczone w kabinie elementy sterowania, rewolucyjna architektura wnętrza czy nowe materiały wykończenia kabiny. Wiele spośród nich stanowi o współczesnym i nowoczesnym podejściu Citroëna do komfortu.

Więcej informacji wkrótce !

WYDARZENIE śledzić warto TU :)

BCh, zdj. Citroen