06:08
21 Sierpień 2019
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Crossover Skody zaprezentowany w Genewie

Zamieszczono dnia śr., 2019-01-16 17:26

Niecałe dwa miesiące pozostały do debiutu małego crossovera marki Skoda podczas wystawy samochodowej w Genewie. Czeska firma zaczęła właśnie stopniować napięcie wśród swoich fanów, publikując pierwszy teaser tego auta.

Zapowiedzią tego modelu była prototypowa Skoda Vision X, którą podziwialiśmy przed rokiem również na targach w Genewie. Subkompaktowy crossover, który zostanie pokazany na początku marca, nie będzie wprawdzie jeszcze wersją produkcyjną, ale, jak zapowiają Czesi, będzie bardzo zbliżona do wersji finalnej. Ta ma pojawić się w sprzedaży w drugiej połowie roku.

Nie znamy jeszcze nazwy trzeciego w ofercie Skody modelu z szeroko pojętego segmentu SUV-ów. Zakładamy, że wzorem modeli Karoq oraz Kodiaq również ten crossover będzie zaczynał się na literę "K", dlatego niewykluczone, że w europejskiej ofercie pojawi się Kamiq. Kompaktowy SUV o takiej nazwie znajduje się w sprzedaży na rynku chińskim.

Miejski crossover Skody powstanie na platformie MQB koncernu Volkswagen i będzie korzystał z tej samej technologii, którą znamy m.in. z modeli Volkswagen T-Cross czy Seat Arona. Podobnie jak te bliźniacze modele, również nowa Skoda będzie miała w swojej ofercie trzy- oraz czterocylindrowe silniki benzynowe TSI. Nie wiemy nic o wersjach z jednostkami wysokoprężnymi. Niewykluczone jednak, że zabraknie ich w ofercie nowej Skody, podobnie jak w Fabii po modernizacji.

Pierwszy teaser małego crossovera Skody zdradza jedynie układ przednich świateł. Podobnie jak w modelu koncepcyjnym mamy cienki pasek diodowych świateł do jazdy dziennej oddzielony od głównego reflektora. Podobne rozwiązanie możemy spotkać w takich konkurencyjnych modelach jak Hyundai Kona czy Citroen C3 Aircross.

mat. prasowy