03:09
17 Wrzesień 2019
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

OPEL: Nowe Vivaro u dealerów w Trójmieście w lato

Zamieszczono dnia pon., 2019-02-04 10:38

To już trzecia generacja dostawczaka firmowanego znaczkiem srebrnej błyskawicy. Ale zarazem pierwsza, która bazuje na płycie podłogowej udostępnionej przez Grupę PSA.

Nowy Opel Vivaro będzie dostępny w kilku wariantach nadwoziowych: jako furgon, furgon z kabiną załogową do przewozu maksymalnie sześciu osób, jako osobowe kombi oraz platforma do zabudowy. Klienci mają również wybór samochodów oferowanych w trzech długościach (4,60, 4,95 lub 5,30 metra). Przy maksymalnej kubaturze przestrzeni ładunkowej 6,6 m3 nowy Vivaro ma ładowność 1400 kilogramów, czyli o 200 kilogramów więcej niż poprzednik. O pół tony wzrosła zaś dopuszczalna masa holowanej przyczepy (obecnie wynosi 2500 kilogramów). Łatwy dostęp do kabiny zapewniają szerokie drzwi z tyłu oraz przesuwane drzwi boczne. Szczególnie praktyczne mogą okazać się debiutujące w Vivaro drzwi boczne z funkcją automatycznego otwierania. Co ciekawe, drzwi sterowane są z zewnątrz czujnikami reagującymi na ruch stopą.
 
Do samochodu w wersji o długości 5,30 m zmieszczą się przedmioty mierzące do 4,02 m, które dzięki otwieranej przegrodzie można częściowo wsunąć pod fotel pasażera.


Na liście wyposażenia przewidziano dla Vivaro takie udogodnienia jak m.in. wyświetlacz projekcyjny, kamerę cofania z widokiem 180°, alarm ostrzegający przed najechaniem na pojazd poprzedzający, układ automatycznego hamowania awaryjnego czy tempomat. Użytkownik ma również do dyspozycji rożne funkcje bazujące na łączności internetowej oraz systemy multimedialne.

 


 
Pierwsze egzemplarze Opla Vivaro III pojawią się u dealerów pod koniec lata, choć zamówienia na samochody można będzie składać już od lutego (rynek niemiecki). 

 

mat: samar.pl / zdj. Opel