10:08
26 Sierpień 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Skarszewy i Pelplin podpisały porozumienie o partnerskiej współpracy na rzecz Kociewia

Zamieszczono dnia pt., 2019-02-08 13:34

W dniu 7 lutego 2019 r. burmistrz Skarszew Jacek Pauli i burmistrz Pelplina Mirosław Chyła, podpisali porozumienie o partnerskiej współpracy obu Gmin. 
Miało to miejsce w czasie Gali Kociewskiej z okazji Światowego Dnia Kociewia, zorganizowanej w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie. Wcześniej radni obu gmin podjęli stosowne uchwały. Współpraca ta polegać będzie m.in. na współorganizowaniu działań o charakterze społecznym, edukacyjnym, sportowym i gospodarczym; ponadto na wspieraniu spotkań dzieci i młodzieży, przedstawicieli organizacji społecznych, grup zawodowych, zespołów twórczych czy też na wzajemnej promocji obu Gmin. 
- Jesteśmy szczęśliwi, jako mieszkańcy Skarszew, jako Kociewiacy, że możemy podpisać tę umowę – powiedział burmistrz Skarszew Jacek Pauli. - To dwa wspaniałe miasta o niezwykłej historii, związanej z zakonami, bo przecież cystersi najpierw pojawili się w Pogódkach - w gminie Skarszewy, a potem byli w Pelplinie. Skarszewy miały ponadto doświadczenia zakonne z joannitami i krzyżakami. Ta nasza historia pozwoli nam zawalczyć wspólnie o turystów, łącząc potencjał naszych gmin, naszych miast, możemy pokazać jak piękne jest Kociewie, ile ma zabytków, pięknej przyrody i wspaniałych ludzi. Czas na Kociewie! 
- Mam nadzieję, że podpisanie porozumienia będzie podwaliną do wspaniałej przyszłości, do budowania historii równie wielkiej jak ta, która jest za nami. Z takimi ludźmi jak państwo, jak mieszkańcy Skarszew, razem możemy to uczynić – powiedział z kolei burmistrz Pelplina Mirosław Chyła. - Prawdziwym znakiem tego porozumienia będzie aktywna współpraca pomiędzy naszymi mieszkańcami, środowiskami ludzi kultury, sportu, nauki czy też między przedsiębiorcami.

info/foto: www.skarszewy.pl