03:07
18 lipiec 2019
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Ruszyła produkcja nowej Skody Scala

Zamieszczono dnia ndz., 2019-02-10 14:58

Produkcja seryjna nowego kompaktu czeskiej marki oficjalnie wystartowała 7 lutego. Scala powstaje w głównej fabryce Skoda Auto w Mladzie Boleslav.

Na chwilę obecną gama modelowa przewiduje wersje z silnikiem benzynowym 1.0 TSI/115 KM lub 1.5 TSI/150 KM albo też z dieslem 1.6 TDI/115 KM. Pod koniec drugiego kwartału ofertę uzupełni jednostka 1.0 TSI/95 KM, współpracująca z pięciobiegową skrzynią manualną.

Od zderzaka do zderzaka Skoda Scala mierzy dokładnie 4362 milimetry przy 1471 mm wysokości nadwozia – rozstaw osi to natomiast 2649 mm. Na uwagę zasługuje przestronna jak na omawianą klasę pojazdów kabina pasażerska wraz z bagażnikiem, który przy normalnym ustawieniu kanapy ma do zaoferowania 467 litrów pojemności. Po złożeniu oparć tylnych foteli podany parametr rośnie natomiast do 1410 litrów.
 
 
Bazą technologiczną do stworzenia Skody Scali jest koncernowa płyta podłogowa A0 MQB, która pozwoliła m.in. na wykorzystanie szeregu nowoczesnych rozwiązań z zakresu systemów wsparcia kierowcy. Na liście wyposażenia figurują również takie dodatki jak chociażby pełne reflektory LED, elektrycznie wysuwany hak holowniczy (można go aktywować przyciskiem w bagażniku) czy możliwość automatycznego otwierania i ryglowania zamków drzwi dzięki specjalnej aplikacji na smartfona.

Szczegóły dotyczące Skody Scali i oferty modelowej na polskim rynek mamy poznać w ciągu najbliższych tygodni...

 

mat: Samar.pl / zdj. Skoda