18:07
23 lipiec 2019
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

100 lat Panie Wójcie! mgr inż. Błażej Konkol ma dziś 51 urodziny!

Zamieszczono dnia wt., 2019-02-12 12:05

W związku z urodzinami, przypominamy sylwetkę solenizanta...

Pan Wójt urodził się w 1968 roku, z wykształcenia jest ekonomistą. Zasiada na stanowisku Wójta Gminy Trąbki Wielkie od 1999 r.

Wójt Błażej Konkol jest wieloletnim pracownikiem administracji. Pierwszą pracę podjął w 1987 roku w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, działając przy tym aktywnie w samorządzie. W czasie 18 lat pełnienia funkcji Wójta Gminy Trąbki Wielkie gmina rozwinęła się pod względem gospodarczym, kulturalnym i społecznym.

Na co dzień Błażej Konkol wykazuje dbałość o mieszkańców gminy poszkodowanych w klęskach żywiołowych. Osobiście angażuje się w akcje ratownicze. Pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Od 2005 roku  pełni funkcje Prezesa Związku Gmin Pomorskich działając na rzecz rozwoju terenów wiejskich województwa pomorskiego. Z inicjatywy Prezesa Związek bierze udział  w licznych konsultacjach ustaw dotyczących najważniejszych problemów samorządów.

Błażej Konkol działa pełniąc funkcje w samorządzie gminnym i nie tylko za co został odznaczony następującymi odznaczeniami:

Brązową, srebrną i złotą odznaką za zasługi dla OSP; Zasłużony dla Policji; Brązowy krzyż zasługi od prezydenta RP; Medal Komisje Edukacji Narodowej; Medal zasłużony dla Powiatu Gdańskiego oraz wiele innych odznaczeń.

red. / zdj. (wpis) Związek Gmin Pomorskich