04:05
26 maj 2019
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Zatrzymano złodziei świateł oświetlających zabytkowe mury

Zamieszczono dnia pt., 2019-02-22 10:14

Policjanci z Debrzna zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież dwóch projektorów LED oświetlających zabytkowe mury w mieście. Funkcjonariusze pracujący w Debrznie sami zauważyli, że mury przestały być oświetlane, dotarli do właścicieli oświetlenia, a gdy okazało się, że zniknęły 2 lampy ustalili kto dokonał ich kradzieży i odzyskali urządzenia. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Debrzna, którzy na co dzień patrolują miasto zauważyli, że w nocy zabytkowe mury miasta przestały być oświetlane, skontaktowali się ze stowarzyszeniem, które jest właścicielem oświetlenia i okazało się, że ktoś ukradł dwa projektory LED warte łącznie 5 tys. złotych. Wczoraj policjanci pracując nad sporawą wytypowali osoby, które mogły dokonać takiej kradzieży. Typowania okazały się trafne, funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 30 lat, mieszkańców gminy Debrzno, przeszukali należące do nich mieszkania i znaleźli skradzione lampy, po jednej u każdego z nich. 

W ten sam dzień obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży projektorów, obaj przyznali się do winy. Za takie przestępstwo grozi w Polsce kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mat. prasowy + zdj.