03:09
17 Wrzesień 2019
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Limitowane Citroeny na 100 lat marki

Zamieszczono dnia wt., 2019-03-12 23:52

Najpierw inauguracyjna wystawa w Toruniu, a teraz fetowanie w Warszawie. Polski oddział francuskiej marki Citroen hucznie obchodzi 100 lecie narodzin. Z tej okazji w całym kraju promuje własne dziedzictwo, nowy model C5 Aircross, oraz bardzo ciekawą, limitowaną serię Origins.

Bartosz Gondek

Samochody limitowanej serii Origins, których zadaniem jest przypominać stuletnią historię dokonań marki, właśnie wjeżdżają do polskich salonów Citroena. Limitowana kompletacja Origins dostępna będzie w modelach C1, C3, C3 Aircross Compact SUV, nowy C4 Cactus, C-Elysée i C4 / Grand C4 SpaceTourer. Origins można zamówić w kolorach: białym, szarym i czarnym. Bardziej wymagający będą mogli zdecydować się dodatkowo w niektórych modelach na czarny dach. Kolekcjonerska edycja z zewnątrz odróżnia się także brązowymi elementami, które nawiązują do pierwotnego logo firmy. Nie zabrakło też wyróżniającej serię naklejki „Origins 1919” na przednich drzwiach każdego pojazdu.

C 5 Aircross i limitowana seria Origins to materialne nawiązanie łączności przeszłości z przyszłością. 100 lecie Citroena to jednak także nowe usługi. Naszym zdaniem najciekawszą będzie wprowadzana wkrótce możliwość wypożyczenia przez właścicieli innego Citroena u dealera jednego z modeli marki na dowolny okres. Od weekendu nawet do kilku miesięcy. Według Sebastiana Domerackiego, dyrektora marki Citroen w Polsce, miłośnikom szewronów w logo pozwoli to z jednej strony lepiej poznać ujednoliconą i przejrzystą gamę marki w Polsce, po drugie, dostosować wymiary i charakter używanego przez siebie Citroena do własnych potrzeb.

(Red.) Bartosz Gondek fot. Citroen