03:09
17 Wrzesień 2019
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Infiniti wycofuje się z Europy i Polski

Zamieszczono dnia śr., 2019-03-13 06:48

Podaliśmy Państwu wczoraj wieczorem, na naszym Facebooku informacje o zaprzestaniu oferowania na rynku Europejskim (i nie tylko) aut luksusowej marki Infiniti. Wygląda na to, że decyzja jest ostateczna i planowana od dawna.

 

Nie jest tajemnicą, że auta Infiniti nie zostały pokochane przez rynek. Według przedstawicieli Nissana, który jest właścicielem marki Infiniti, sprzedaż tych samochodów na Starym Kontynencie stała się nieopłacalna z biznesowego punktu widzenia. Już w lipcu br zakończy się produkcja modeli Q30 i QX30 w zakładzie Nissan w Sunderland (Wielka Brytania) a od początku 2020 roku będą zamykane wszystkie europejskie salony sprzedające samochody Infiniti.

 

Ta przewidywana od pewnego czasu przez ekspertów decyzja jest skutkiem globalnego planu restrukturyzacji Infiniti - a co bardziej zauważalne marginalną sprzedażą produktów tej marki. Zarząd tej firmy chce skupić się teraz na sprzedaży samochodów na rynkach Ameryki Północnej i w Chinach. Infiniti w Polsce: jeszcze tylko rok działalności! W ofercie teraz znajdą się modele Q30 i QX30 oraz produkowany w Japonii model Q50, a także wprowadzony do sprzedaży w naszym kraju, poza siecią Infiniti Europe, SUV QX60. Przed końcem 2019 roku ogłoszone zostaną szczegóły specjalnie opracowanego planu kontynuacji obsługi posprzedażnej w zakresie usług serwisowych i gwarancyjnych.

 

Zatem właściciele samochodów Infiniti mogą spać spokojnie. Serwisowanie ich aut będzie kontynuowane. Infiniti oraz instytut Samar Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar potwierdził, że w Polsce głównymi odbiorcami marki były firmy. Najchętniej kupowany był model Q50 – 464 egzemplarze w 2018 roku (w tym 21 osób prywatnych). W sumie od stycznia do grudnia 2018 roku sprzedano w Polsce 874 egzemplarze Infiniti. Był to tylko nieznaczny wzrost (88 egzemplarzy więcej) niż w roku 2017.

 

Bartłomiej Chruściński, zdj. Autor