16:10
21 Październik 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Kościerzyna: Jechał na nieswoich papierach

Zamieszczono dnia wt., 2019-03-19 12:02

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 41-letniemu mężczyźnie, który kierował samochodem mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Okazało się, że mężczyzna posługiwał się nie swoimi prawem jazdy i dowodem osobistym. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj (18 marca br.) policjanci ruchu drogowego z Kościerzyny, pełniąc radiowozem służbę na ulicy Skłodowskiej, zatrzymali do kontroli vw golfa. Podczas kontroli okazało się, że kierowcę od 2014 roku obowiązuje zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Okazało się również, że mężczyzna posługiwał się nie swoimi prawem jazdy i dowodem osobistym. 41-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W związku z tym, że zatrzymany popełnił przestępstwo niestosowania się do sądowego zakazu grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.  Mężczyzna odpowie najprawdopodobniej także za inne przestępstwa, których się dopuścił, bo policjanci wyjaśniają w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie dokumentów, którymi się posłużył.

info/foto: KWP w Gdańsku