03:07
18 lipiec 2019
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdynia: Oszust w rękach policji

Zamieszczono dnia czw., 2019-03-21 13:26

Policjanci z Gdyni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali mieszkańca województwa warmińsko-mazurskiego podejrzewanego o dokonanie oszustw poprzez podszywanie się pod inne osoby. Zatrzymany, usłyszał już zarzuty popełnienia blisko 30 oszustw za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dziś sąd zadecyduje o jego dalszym losie.

 

Funkcjonariusze z gdyńskiej komendy specjalizujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych pracowali nad sprawą oszustw polegających na wyłudzeniu od szeregu firm pożyczkowych kredytów gotówkowych przez mężczyznę podszywającego się pod inne osoby. Sprawca tych przestępstw pozyskując dane personalne nieznanych mu osób zakładał na nie rachunki bankowe, rejestrował w sieci komórkowych karty SIM, a następnie za pośrednictwem Internetu zaciągał pożyczki gotówkowe na nieswoje dane.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą gdyńskiej komendy przy współpracy z funkcjonariuszami z innych jednostek policji ustalili, że sprawcą oszustw może być 32-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego. Mundurowi zgromadzili dowody pozwalające na przedstawienie mężczyźnie blisko 30 zarzutów popełnienia oszustw. Do jego zatrzymania doszło w ostatni wtorek w jednej z miejscowości powiatu ostródzkiego.

W trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego śledczy zabezpieczyli sprzęt mogący służyć do popełniania przestępstw, między innymi komputery, telefony, karty SIM, drukarki. 32-latek usłyszał już blisko 30 zarzutów oszustw, dzięki którym wyłudził blisko 50 tys. złotych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dziś sąd podejmie decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Śledczy sprawdzają w jaki sposób zatrzymany wszedł w posiadanie danych osób, na które zaciągał pożyczki oraz czy na jego koncie nie ma innych przestępstw o podobnym charakterze.

Policjanci ostrzegają przed udostępnianiem swoich danych osobowych. Pilnujmy tego komu udostępniamy dane osobowe oraz dane posiadanych dokumentów. Gdy trafią one w nieodpowiednie ręce mogą posłużyć do celów przestępczych.

info/foto: KWP w Gdańsku