03:07
18 lipiec 2019
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszczańscy policjanci z dziećmi o rowerach i bezpieczeństwie

Zamieszczono dnia sob., 2019-03-23 10:02

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego przyłączyli się do akcji „Mój przyjaciel rower” organizowanej przez Szkołę Podstawą Nr 4 w Pruszczu Gdańskim. Pomagając szkole mundurowi spotykają się  z dziećmi i rozmawiają na temat bezpiecznego poruszania się jednośladami po drogach. 
Rozmowy policjantów z uczniami mają duży wpływ na podniesienie poziomu bezpieczeństwa, ponieważ nasi milusińscy korzystając z dróg są bardziej uważni i dochodzi do mniejszej ilości zdarzeń z ich udziałem. Na dworze robi się coraz cieplej i na ulicach widzimy więcej dzieci jeżdżących na rowerach. Policjanci z Pruszcza Gdańskiego dbając o bezpieczeństwo najmłodszych milusińskich przyłączyli się do akcji „Mój przyjaciel rower” organizowanej przez Szkołę Podstawą Nr 4 w Pruszczu Gdańskim. 

Mundurowi spotykają się  z dziećmi i rozmawiają na temat bezpiecznego poruszania się jednośladami po drogach. Rozmowy policjantów z uczniami mają duży wpływ na podniesienie poziomu bezpieczeństwa, ponieważ nasi milusińscy korzystając z dróg są bardziej uważni i dochodzi do mniejszej ilości zdarzeń z ich udziałem. Pamiętajmy, że wspólnie możemy zadbać o bezpieczeństwo na drodze. Policjanci przypominają wszystkim rowerzystą kilka obowiązujących reguł: Kierujący rowerem musi korzystać z drogi dla rowerów, jeśli jest taka wyznaczona, w przypadku jazdy po drodze dla pieszych i rowerzystów, 
rowerzysta musi ustępować miejsca pieszym; dziecko w wieku do 7 lat można przewozić rowerem pod warunkiem umieszczenia go w dodatkowym, bezpiecznym siodełku; dwoje rowerzystów może jechać obok siebie pod warunkiem, że jazda taka nie utrudnia poruszania się innym kierującym lub w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu; przez przejścia dla 
pieszych nie wolno przejeżdżać, ponieważ kierowcy zupełnie nie spodziewają się jadącego z dużą prędkością rowerzysty!
Policjanci zachęcają wszystkich rowerzystów do używania elementów odblaskowych. Lepsza widoczność, zwiększa bezpieczeństwo.

info/foto: KPP w Pruszczu Gdańskim