03:07
18 lipiec 2019
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gdański: O dwóch pijanych kierowców mniej

Zamieszczono dnia pon., 2019-03-25 13:32

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego w miniony weekend uniemożliwili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierowcom, jednej osobie z zakazem oraz cofniętymi uprawnieniami i pracowali na miejscu wypadku drogowego, gdzie 20-latek jadący volkswagenem najechał na tył audi. Uderzenie było tak silne, że oba pojazdy wypadły z drogi.

W piątek (22 marca br) wieczorem policjanci ruchu drogowego z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali do kontroli 43 – letniego kierowcę renault, który miał wydany zakaz prowadzenia pojazdów i cofnięte uprawnienia. Mundurowi sporządzili z kontroli drogowej 43 – latka dokumentację, która natychmiast zostanie przekazana do sądu. W niedzielę (24 marca br.) 
przed 20:00 mundurowi z Trąbek Wielkich zatrzymali do kontroli 63-latka, kierującego oplem. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zabezpieczyli opla na policyjnym parkingu. Tego samego dnia około godziny 23:00 miało miejsce kolejne zatrzymanie przez funkcjonariuszy z Pruszcza Gdańskiego 
nietrzeźwego kierowcy. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Fiat, który prowadził również trafił na policyjny parking.
Dziś (25 marca br.) chwile po północy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim  otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej 221 w Trzepowie. Jak wynikało ze zgłoszenia, 20 – latek kierujący volkswagenem najechał na tył audi. Natychmiast na miejsce zdarzenia dyżurny skierował policjantów ruchu 
drogowego oraz powiadomił pozostałe służby.

Policjanci zabezpieczali miejsce wypadku, a technik kryminalistyki wykonał oględziny oraz dokumentację fotograficzną. Uderzenie było tak silne, że volkswagen i audi wypadły poza drogę. W wyniku tego zdarzenia ranny został 16 – letni pasażer volkswagena. Z urazem głowy został przewieziony do szpitala.  Policjanci zatrzymali prawo jazdy 20-latkowi kierującemu volkswagenem.

info/foto: KPP w Pruszczu Gdańskim