03:07
18 lipiec 2019
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gdańskim: Kino na Bursztynowym Szlaku kończy pół roku

Zamieszczono dnia wt., 2019-03-26 07:41

Mija dokładnie 6 miesięcy odkąd w Pruszczu Gdańskim ruszyło kino. Podsumowania tego okresu dokonał na swoim profilu na Facebooku Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel.

Mała i niezwykle miła rocznica. Dziś – 26 marca 2019, mija dokładnie pół roku od otwarcia i wyświetlenia pierwszego seansu w „Kinie na Bursztynowym Szlaku”. W tym czasie wyświetlono 88 tytułów, odbyły się 553 projekcje filmowe, które łącznie obejrzało 25624 widzów. Oprócz seansów filmowych zostały również wyświetlone transmisje i retransmisje z moskiewskiego Teatru Bolszoj, z Town Hall w Sydney czy Fitzwilliam Museum w Cambridge. Odbyło się również kilka koncertów oraz przedstawień teatralnych - pisze Janusz Wróbel. 
Najpopularniejszym filmem była animacja „Mała Stopa”, którą obejrzały łącznie 1774 osoby. Drugie miejsce jeśli chodzi o liczbę widzów zajął film „Kler” z 1616 osobami na widowni. Na trzecim miejscu uplasował się „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” z 1272 osobami na projekcjach. W czołowej dziesiątce znalazły się również takie tytuły jak „Bohemian Rhapsody”, „Kamerdyner”, „Ralph Demolka w internecie”, „Zimna wojna”, „Lego Przygoda 2”, „7 uczuć” oraz „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”. 
Filmy w „Kinie na Bursztynowym Szlaku” na ogół wyświetlane są zaraz po premierze, a zdarza się, że również w dniu samej premiery, co zapewne pozwala jeszcze szerszemu gronu Widzów skorzystać z proponowanej oferty. To dzięki Wam drodzy Widzowie kameralne Kino w Pruszczu Gdańskim traktowane jest przez dystrybutorów filmów na równi z wielosalowymi kinopleksami, dzięki czemu mamy możliwość wyświetlania filmów premierowo - podsumowuje burmistrz. 

info/foto: Facebook/Janusz Wróbel