22:07
11 lipiec 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

2 edycja Skywayrun 2019 na Gdańskim lotnisku

Zamieszczono dnia śr., 2019-04-03 10:45

Znany jest już termin drugiej edycji biegu Skywayrun Gdańsk Airport, który jest największym biegiem w Polsce przebiegającym po pasie startowym lotniska.

Zapisy do premierowej edycji zakończyły się po kilku godzinach i wielu miłośników biegania musiało obejść się smakiem.

Z dwóch tysięcy osób, wystartowało około 1700 uczestników.

Można przypuszczać, że liczba chętnych do wystartowania w 2. Skywayrun Gdańsk Airport będzie równie wysoka jak poprzednio. Dlatego nie warto zwlekać ze zgłoszeniem, tylko natychmiast zapisać się na bieg.

– Udział w Skywayrun, to jedyna okazja, aby przebiec się po pasie, na którym na co dzień lądują Boeingi czy Airbusy. Jest to też świetna okazja, żeby zrobić pierwszy krok w przygodzie z bieganiem i zacząć uprawiać fajny sport. Dystans 5 km nie jest wymagający nawet dla osób, które na co dzień nie trenują, a dzięki elektryzującej atmosferze związanej z udziałem w zawodach na lotnisku, wiele osób łapie bakcyla do biegania na stałe. 

Dla weteranów biegania jest to okazja do zerwania z rutyną powtarzalnych biegów ulicznych, a trasa biegu jest idealna do bicia rekordów życiowych – jedna z najszybszych jakie można sobie wymarzyć – podkreślają organizatorzy Skywayrun Gdańsk Airport.

mat. prasowy