06:08
21 Sierpień 2019
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Skarszewy: Akacjowa do remontu

Zamieszczono dnia pon., 2019-04-22 09:12
Dobra wiadomość - trochę jak na "zająca" z zakresu gminnych inwestycji w Skarszewach. Burmistrz Jacek Pauli oraz właściciel firmy Brandbud - Wiesław Hildebrandt, podpisali w Urzędzie Miejskim umowę na realizację budowy kanalizacji deszczowej wraz z budową nawierzchni drogi (jezdnia i chodnik) na ul. Akacjowej w Skarszewach. Przy podpisaniu umowy była obecna też m.in. radna miejska Krystyna Socha z okręgu, w którym znajduje się ul. Akacjowa.
W ramach inwestycji przewidziano wykonanie m.in. takich prac jak: budowa nowej konstrukcji drogowej – ciągu pieszo-jezdnego oraz ciągu pieszego (nawierzchnia z kostki brukowej betonowej), budowa sieci kanalizacji deszczowej wraz ze studniami i wpustami ulicznymi, budowa zjazdów do posesji w ciągu ulicy Akacjowej – do granicy pasa drogowego drogi gminnej.
 
To nie wszystko. W tym tygodniu burmistrz Skarszew Jacek Pauli oraz Andrzej Stella z Przedsiębiorstwa Handlowego Stella, podpisali umowę na realizację II etapu budowy świetlicy wiejskiej w Obozinie. Wykonawca został wyłoniony w drodze ogłoszonego przez gminę przetargu. Przy podpisaniu umowy był sołtys Obozina Grzegorz Miszewski. Przypomnijmy, że I etap, czyli stan surowy zamknięty, wykonany został w ub.roku. Natomiast II etap dotyczy elementów robót wykończeniowych (m.in. ścianki działowe, izolacja stropu, pokrycie dachu, obróbki blacharskie, instalacje wod. - kan. wewnętrzne, wentylacja, instalacja oświetlenia).
info/foto: www.skarszewy.pl