14:11
19 Listopad 2019
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Lębork: Zatrzymani za oszustwo kredytowe

Zamieszczono dnia wt., 2019-04-23 12:41

Policjanci z Lęborka zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 54-letniego mężczyznę, który na podstawie fałszywego zaświadczenia o zatrudnieniu próbował wyłudzić kredyt na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dzień później zatrzymany został także jego wspólnik. Mężczyznom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec ubiegłego tygodnia lęborscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali mężczyznę w wieku 54-lat podejrzanego o oszustwo kredytowe. Okazało się, że był on tzw. „słupem”. Jak ustalili śledczy, pomysłodawcą planu wyłudzenia kredytu był 41-letni mieszkaniec Lęborka. To on zaopatrzył mężczyznę w fałszywe zaświadczenie o miejscu zatrudnienia i uzyskiwanych dochodach, które posłużyło do próby wyłudzenia kredytu. 54-latek wpadł i został zatrzymany przy współpracy policji z pracownikiem banku. Natomiast pomysłodawca zatrzymany został następnego dnia.

Jak się później okazało niejednokrotnie dokonywał on internetowych wyłudzeń pożyczek w parabankach na konto starszego kolegi.

Zatrzymani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty oszustwa. Za to przestępstwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

info/foto: KWP w Gdańsku