09:05
28 maj 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Policja podsumowała Juwenalia 2019

Zamieszczono dnia pon., 2019-05-13 13:49

Profesjonalne dowodzenie i zwiększona liczba policyjnych patroli zaangażowanych w zabezpieczenie juwenaliów, przełożyły się na spokojny przebieg tej imprezy. Policja odnotowała kilkadziesiąt interwencji dotyczących zakłócania porządku czy spożywania alkoholu w miejscu publicznym. Policyjne działania kontrolno-prewencyjne ukierunkowane były przede wszystkim na zapewnienie porządku oraz przeciwdziałaniu przestępczości. W zabezpieczeniu tego wydarzenia wzięli udział m.in. policjanci ruchu drogowego, ogniw interwencyjnych i wywiadowczych, dzielnicowi, kryminalni oraz funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji z Gdańska.


Już w niedzielę wieczorem podczas podsumowania zabezpieczenia prewencyjnego „ Juwenalia Gdańskie 2019” było widać, że tegoroczne studenckie imprezy przebiegły spokojnie. Zgodnie z założeniami profesjonalnie przygotowanego przez gdańską policję planu zabezpieczenia tegorocznej imprezy masowej, w działania zaangażowana była bardzo duża ilość policyjnych patroli, dowodzona przez doświadczonych funkcjonariuszy.
Od godziny 14.30 policjanci zabezpieczali prewencyjnie „Paradę Studentów”, która przeszła ulicami Gdańska i zakończyła się na Placu Zebrań Ludowych, tam o godzinie 15 rozpoczęła się impreza masowa, w której w jej kulminacyjnym momencie uczestniczyło około 18 tys. osób. Równolegle w innym rejonie Gdańska m.in. przy ul. Narzędziowców policjanci dbali o bezpieczeństwo ponad 5 tys. osób, które bawiły się w tym miejscu.

Policjanci w mundurach oraz po cywilnemu kontrolowali miejsca zagrożone, szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali na wykroczenia najbardziej uciążliwe społecznie takie jak spożywanie alkoholu, zaśmiecanie, zakłócanie porządku.
Policjanci w związku z Juwenaliami interweniowali w miejscach publicznych ponad 80 razy. 70 osób zostało ukaranych mandatami m.in. za picie alkoholu w miejscu publicznym, przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle czy zaśmiecanie.
Kilka osób policjanci zatrzymali w związku z podejrzeniem posiadania narkotyków. Jeżeli analiza laboratoryjna potwierdzi, że znalezione przy zatrzymanych substancje to narkotyki, mężczyźni usłyszą zarzuty.

W imprezie, jak szacują policjanci, brało udział ponad 23 tys. uczestników. Statystyki jasno wskazują, że było to bezpieczne studenckie święto.

info/foto: KMP w Gdańsku