08:05
28 maj 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Starogard Gdański: Do 10 lat więzienia za 19 krzewów konopi

Zamieszczono dnia pon., 2019-05-13 13:58

Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich, która mieściła się w jednym z budynków mieszkalnych w Starogardzie Gdańskim. Śledczy zabezpieczyli blisko 1,5 kg suszu roślinnego, 19 krzewów konopi indyjskich oraz sprzęt wykorzystywany do jej uprawy. Mundurowi zatrzymali również 33-letniego mężczyznę, który usłyszał w tej sprawie zarzuty. Mieszkaniec Kociewia został objęty dozorem policyjnym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 10 lat więzienia.

Dzięki wspólnej akcji funkcjonariuszy z Komedy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku z kryminalnymi ze Starogardu Gdańskiego zlikwidowana została kolejna uprawa konopi indyjskich na Kociewiu. Do zdarzenia doszło w miniony piątek po południu, gdy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej policjanci wkroczyli do jednego ze starogardzkich mieszkań.

Podczas przeszukania piwnicy kryminalni zabezpieczyli 19 krzewów konopi indyjskich, sprzęt wykorzystywany do uprawy tych roślin oraz blisko 1,5 kg suszu roślinnego. Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który zajmował się tym procederem. Mężczyzna został doprowadzony do komendy, gdzie śledczy przedstawili mu zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków oraz uprawy konopi. Na wniosek mundurowych miejscowa prokuratura zastosowała wobec podejrzanego dozór policyjny

Za popełnienie tego przestępstwa Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

info/foto: KPP w Starogardzkie Gdańskim