05:05
31 maj 2020
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Tczew: Wypadek w Miłobądzu - kierująca bez uprawnień

Zamieszczono dnia wt., 2019-05-14 12:52

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Miłobądz. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia 34-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego jadąc bez uprawnień fordem nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu volkswagenowi w wyniku czego doszło do zderzenia samochodów. Kierująca oraz pasażer forda trafili do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę na drodze oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj przed godziną 12.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Miłobądz. Natychmiast w to miejsce wysłał policjantów, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń mundurowych pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 34-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego kierując fordem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu volkswagenowi jadącemu na wprost drogą krajową nr 91. W wyniku zderzenia samochodów kierująca oraz 10-letni pasażer forda lotniczym pogotowiem ratunkowym trafili do szpitala.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy uczestniczący w zdarzeniu drogowym byli trzeźwi. Stróże prawa wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Ujawnione i zabezpieczone na miejscu ślady pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego wypadku. Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne od samochodów uczestniczących w wypadku. W trakcie policyjnych ustaleń okazało się, że 34-latka nie ma w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo okazało się, że  samochód nie miał aktualnych badań technicznych oraz nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC. W związku z zaistniałą sytuacją ford trafił na policyjny parking.

Aktualnie śledczy ustalają szczegóły wypadku. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów. Osoba kierująca samochodem, która spowoduje wypadek i nie ma uprawnień do kierowania, poza konsekwencjami prawnymi może liczyć się z poniesieniem kosztów za naprawę samochodu poszkodowanego.

info/foto: KPP w Tczewie